مدل مانتو جدید + معرفی ۷ نمونه خاص

مدل مانتو جدید

  با توجه به پیشرفت مد و طراحی لباس، طی سال های اخیر طراحی مدل های مانتو، جهش بزرگی داشته و برای پیدا کردن مدل مانتو جدید گزینه های زیادی پیش روی خود خواهید داشت. انواع مدل مانتو در زیبا شدن و شیک بودن پوشش بیرون از خانه، تاثیر زیادی دارند و شما می توانید با تکیه بر مدل ها و رنگ های مختلف مدل مانتو، جذابیت زیادی برای سبک پوشش خود به وجود بیاورید.

  در اینجا قصد داریم به طراحی های مدرن و جدیدی که برای انواع مدل مانتوی ایرانی اخیرا خلق شده است نگاهی انداخته و آن ها را به لحاظ زیبایی شناسی بررسی کنیم.

  مدل مانتو جدید

  1. طراحی آستین با گل های برجسته

  یکی از مدل های جدید طراحی مانتو، به کار بردن گل های برجسته روی آستین ها است. همین طور که در تصویر مشاهده می کنید، طراحی آستین ها، با اضافه کردن گل های بزرگ و برجسته زیبایی خاصی به دست ها بخشیده و باعث می شود که دست های شما ظریف تر و زیباتر به نظر برسند. معمولا در طراحی گل های برجسته و بزرگ آستین، از رنگ های متضاد استفاده می شود تا نمای بیشتری به آن ها داده شود.

  طراحی آستین با گل های برجسته

  طراحی آستین با گل های برجسته

  2. به کار بردن چین روی آستین مانتو

  در طراح های مدل مانتو جدید روی آستین ها مانور زیادی داده شده است. به کار بردن چین های طبقه ای روی آستین مانتوها، از این دست موارد است. البته پوشیدن مانتوهای آستین چین دار، تنها برای خانم ها با اندام و دست های ظریف و لاغر کارایی دارد و در صورتی که کمترین اضافه وزن را دارید، به هیچ وجه این مدل مانتو را به شما پیشنهاد نمی کنیم. این چین ها می توانند به صورت طبقه ای از بخش اتصال آستین به سرشانه آغاز شده و یا تنها در بخش پایینی آستین رها شده باشند.

  چین روی آستین مانتو

  چین روی آستین مانتو

  3. آستین های کلوش از آرنج

  در مدل های قدیمی مانتو با انواع آستین های کلوش روبرو بودیم، اما در مدل مانتو جدید با آستین های کلوش از آرنج آشنا می شویم که زیبایی به مراتب بالاتری دارند. این فرم آستین ضمن آن که میزان تنگی خوشایند در بخش بازوی مانتو را حفظ می کند، از آرنج به پایین فرم گشوده و کلوش به خود گرفته و حین حرکت دادن دست ها، فوق العاده جذاب و زیبا خواهد بود.

  آستین های کلوش از آرنج

  آستین های کلوش از آرنج

  4. استفاده از پولک روی دوخت مانتو

  استفاده از پولک ها در سایزهای مختلف روی پارچه مانتو، یکی از سبک های جدیدی است که به مدل های مانتودوزی اضافه شده است. بدیهی است که این مدل طراحی برای مانتوی محیط کاری جالب نخواهد بود، اما اگر قصد شرکت در یک میهمانی یا دیدار دوستانه را داشته باشید، مانتوهای پولک کاری شده، گزینه هایی عالی به شمار می روند. به همین شکل طراحی با مروارید دوزی نیز رواج دارد و می توان این سبک را نیز در زمره مدل مانتوهای جدید زنانه و دخترانه قرار داد. البته همان طور که انتظار می رود، بیشتر دختران جوان از مدل مانتوهای مروارید دوزی شده، استقبال کرده اند.

  پولک روی دوخت مانتو

  پولک روی دوخت مانتو

  5. گلدوزی روی مدل مانتو جدید

  گلدوزی روی مانتو چیز چندان جدیدی نیست. اما سبک گلدوزی امروزی که روی پارچه مانتوها به کار گرفت می شود، کاملا متفاوت از چیزی است که در گذشته با عنوان گلدوزی شاهد بودیم. این روزها از گل های برجسته و بسیار زیبا روی مانتوها استفاده شده و عیاری بالا به آن ها می بخشد. گلدوزی نیز مانند گل های برجسته آستینی، معمولا از رنگ های متضاد بوده و به این شکل جلوه بیشتری ایجاد می کند.

  گلدوزی روی مانتو

  گلدوزی روی مانتو

  6. چین های ملوانی

  چین های ملوای سرشانه نیز در شمار مدل مانتو جدید است که می تواند طراحی کاملا متفاوت و جذابی برای مانتو به وجود بیاورد. این مدل نیز برای بانوان بدون اضافه وزن و لاغر مناسب تر خواهد بود. کاملا مشخص است که در صورت داشتن اضافه وزن، با پوشیدن چنین مدلی بارها چاق تر به نظر می رسید. اما افرادی که کاملا لاغر هستند، می توانند با پوشیدن این مدل مانتو، اندام خود را کمی پر جلوه دهند.

  چین های ملوانی

  چین های ملوانی

  7. آستین های توخالی برای مدل مانتو جدید

  آستین های توخالی از جذاب ترین طراحی های جدید هستند که با طیف گسترده ای از انواع و اقسام مدل ها همراه شده و اتفاقا از سوی خریداران نیز مورد استقبال قرار گرفته اند. در این نوع طراحی آستین مانتو در بخش پایین تر از آرنج مدل های مختلف برش توخالی را به خود می گیرد و همان طور که در تصویر نمونه مشاهده می کنید، جلوه ای جذاب به خود می گیرد.

  آستین های توخالی

  آستین های توخالی

  نتیجه گیری

  بدیهی است که قیمت مانتوهای طراحی شده، مطابق نمونه هایی که در بالا گفته شد، می تواند به نسبت مانتوهای ارزان قیمت، هزینه بر باشد. اما شما راهکاری برای کاهش هزینه های خود دارید. برای برخی از این مدل ها، مانند مدل های گلدوزی شده یا مروارید دوزی، می توانید مانتویی ساده را خریداری کرده و با طراحی شخصی و دقت و ظرافت گلدوزی و مروارید یا پولک دوزی، مدل مانتو جدید خلق کرده و از پوشیدن آن لذت ببرید.

  نظرات
  guest
  1 دیدگاه
  قدیمی ترین
  جدیدترین بیشترین رای
  Inline Feedbacks
  View all comments
  سارینا
  سارینا
  2 ماه قبل

  عالی است ممنونم

  این مطلب چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

  میانگین امتیاز 3.2 / 5. تعداد آراء: 5

  تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید