خانه  /  دسته بندی مقالات  /  مد و زیبایی  /  راهنمای انتخاب مدل مانتو پاییزه + 4 نکته کلیدی


راهنمای انتخاب مدل مانتو پاییزه + 4 نکته کلیدی

راهنمای انتخاب مدل مانتو پاییزه + 4 نکته کلیدی


آواتار

سمیرا
5 ماه پیشبهترین مدل مانتو پاییزه کدام است؟ این مدل مانتو را باید با توجه به وضعیت فیزیکی خود و نوع پوششی که در فصول سرد سال استفاده می کنید، انتخاب نمایید. حتما به مواردی چون جنس پارچه، قد مانتو و ... توجه داشته باشید.


پاییز یکی از زیباترین فصل های سال است که در آن رنگ ها با ترکیب بسیار جذابی در طبیعت پدیدار می شوند. از این رو شاید زیبایی  پاییز با انتخاب بهترین مدل مانتو پاییزه بتواند دو چندان شود. اگر شما در انتخاب بهترین مدل مانتو برای پاییز دچار تردید هستید، با ما در این مطلب همراه باشید تا راهنمای انتخاب بهترین مدل مانتو پاییزه را در اختیارتان قرار دهیم.


مدل مانتو پاییزه

همان طور که می دانید، مانتوها در انواع، طرح ها و مدل های مختلفی تولید می شوند که هر کدام با توجه به سبک و سلیقه هر فردی انتخاب خواهد شد. اما باید بداینید که برای انتخاب و خرید مدل مانتو پاییزه، تنها سلیقه شما نیست که تعیین کننده است، بلکه می بایست فاکتورهای مختلفی را نیز مد نظر قرار دهید تا بتوانید به زیباترین و آراسته ترین شکل ممکن جلوه پیدا کنید. اما این فاکتورها کدامند؟


1. جنس مانتو پاییزه

جنسی که برای طراحی انواع مدل مانتو پاییزه مد نظر قرار می گیرد، با جنس سایر پارچه هایی که برای مانتوهای تابستانی انتخاب می شود، بسیار متفاوت است. اما این بدان معنی نیست که هر جنسی که برای هر مدلی انتخاب می شود، مناسب خواهد بود. مانتویی را انتخاب نمایید که پارچه آن گلوله گلوله نشود. همچنین توجه داشته باشید که برخی از پارچه های مانتوهای پاییزه، بر اثر شست و شو آب رفته و فرم آن ها تغییر می کند. در نهایت لباس شما با یک بار شست و شو دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

 

مدل مانتو پاییزه

 


2. سایز مانتو

از آن جایی که مانتوهای پاییزه از پارچه های ضخیم تهیه می شوند، می بایست در انتخاب سایز بسیار دقت کنید. مانتویی را خریداری کنید که به خوبی روی تن شما بنشیند، از سوی دیگر ضخامت لباس های آستین دار و ضخیمی که قرار است زیر مانتو بر تن کنید، را مد نظر قرار دهید تا در مانتو پاییزه خریداری شده خود، احساس معذب بودن نکنید.

 

مدل مانتو پاییزه

 


3. قد مانتو پاییزه

انتخاب قد برای مدل مانتو پاییزه، درست باید مطابق با فرم اندام شما باشد. اما بهتر است از خرید مانتوهای پاییزه پر زرق و برق و بسیار ضخیم آن هم با قدی بلند، پرهیز کنید، چرا که این مانتوها می توانند سایز شما را بسیار بزرگ تر از آنچه که هستید نمایان سازند. از سوی دیگر از انتخاب سایزهای بزرگ تر از سایز اصلی خود، پرهیز نمایید؛ چرا که قواره آن ها قطعا بر تن شما برازنده نخواهدد بود.

 

مدل مانتو پاییزه

 

4. رنگ مانتو پاییزه

یکی دیگر از فاکتورهایی که حین انتخاب مدل مانتو پاییزه باید مد نظر قرار دهید، رنگ آن است. بدون تردید رنگ در جلوه مانتو پاییزه ای که انتخاب می کنید، بسیار تاثیرگذار خواهد بود. خوشبختانه مانتوهای پاییزه در رنگ های مختلفی تولید می شوند و شما می توانید هر رنگی که دوست دارید را انتخاب نمایید. البته پیشنهاد می شود برای انتخاب رنگ مانتو پاییزه، حتما به ترندهای روز توجه نمایید. اما اگر شما درشت هیکل هستید، بهتر است به سراغ رنگ های تیره بروید، چرا که مانتوهای پاییزه به خودی خود، ضخیم بودنشان، سایز شما را بزرگتر از آن چه که هستید نشان می دهند، پس در نتیجه رنگ های تیره می توانند سایز شما را کوچک تر نشان دهند و در نهایت اندام شما زیباتر به نظر برسد.


بهترین مدل مانتو پاییزه

یک گشت و گذار ساده در مانتو فروشی ها کافی است تا دریابید مانتوها در مدل های مختلفی دوخته می شوند. اما برای آن که بتوانید بهترین انتخاب را برای مدل مانتو پاییزه داشته باشید، می بایست حتما به فرم و مدل اندام خود دقت نمایید. اگر اضافه وزن دارید، بهتر است مانتوهایی را انتخاب کنید که برش راسته دارند، همچنین بهترین قد برای شما، قدی با اندازه زیر زانویتان است. از سوی دیگر طرح های عمودی از رنگ های تیره ترکیب شده برای شما برازنده تر هستند، چرا که با این کار ضمن انتخاب مانتوی پاییزه زیبا، لاغرتر نیز به نظر خواهید رسید.

 

مدل مانتو پاییزه

 


چند نکته برای انتخاب مدل مانتو پاییزه

اگر قد کوتاهی دارید، بهتر است طرح هایی را انتخاب کنید که راه راه عمودی دارند. با این کار اندام خود را کشیده نشان می دهید و بلند قامت تر به نظر خواهید رسید.


اگر ریزجثه هستید، از انتخاب مدل مانتو پاییزه گشاد اجتناب کنید، چرا که با این انتخاب، چاق و کوتاه جلوه خواهید کرد.

اگر شانه های پهنی دارید، مدل مانتو با برش مربعی روی شانه و آن دسته از مانتوهایی که روی سرشانه پف دارند، به هیچ عنوان گزینه های مناسبی برای شما نخواهند بود. پس بهتر است به سراغ مانتوهایی بروید که آستین های ساده و باریک دارند.

اگر شکم بزرگی دارید، از انتخاب مانتوهای کمردار پرهیز نمایید. همچنین لازم است بدانید که مانتوهای پلیسه دار و چیندار، به هیچ عنوان انتخاب های برازنده ای برایتان نخواهند بود.


اگر اندامی درشت دارید، هرگز مانتوهای پاییزه با کمر کشدار را انتخاب نکنید، چرا که شما را چاق تر نشان می دهند.

 

مدل مانتو پاییزه

 


نتیجه گیری

همان طور که در این مطلب خواندید، انتخاب مدل مانتو پاییزه، نباید منوط به سلیقه و خواست شما باشد، بلکه برای زیباتر دیده شدن، می بایست فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار دهید. به شما پیشنهاد می کنیم نکاتی که در بالا به آن ها اشاره کرده ایم را به یاد داشته باشید تا بتوانید بهترین مانتو را برای پاییز خود انتخاب نمایید.