آرایش مناسب رژ قرمز؛ معرفی ۸ آرایش جذاب!

آرایش مناسب رژ قرمز
  استفاده از رژ لب، از بخش‌ های اصلی آرایش کردن است. اما یکی از رنگ‌ های بسیار پرطرفدار و جذاب برای رژ لب، رنگ قرمز است. رژ قرمز سال های سال است که همیشه همیشه مورد توجه خانم‌ ها بوده‌ است. اگر بخواهیم واقع بینانه به این موضوع نگاه کنیم، رژ‌های قرمز هرگز از عرصه‌ مد خارج نمی‌ شوند. اما استفاده از رژ لب قرمز بهتر است با آرایش صورت هماهنگی داشته باشد و نکاتی در هنگام استفاده از آن رعایت شود. معمولا برای آرایش عروس در ترکیب با لباس عروس سفید، از رژ لب قرمز استفاده می شد، اگر چه طی چند سال اخیر این مد کمی کمرنگ شده است.

  پیشنهاد می کنیم برای مشاهده انواع آرایش عروس در سبک های مختلف روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

  تنوع آرایش مناسب رژ قرمز

  لب‌ های قرمز ظاهری بسیار جذاب به چهره شما داده و نمی توانیم این مورد را به هیچ وجه انکار کنیم. اما توجه داشته باشید که منظور از ست کردن رژ لب با آرایش، این نیست که رنگ رژ لب و رنگ آرایش لزوما باید در یک راستای رنگی انتخاب شوند. در ادامه چند آرایش‌ مناسب رژ لب قرمز معرفی شده است. این آرایش‌ها از بهترین و مناسب‌ترین انواع آرایش برای رژ لب قرمز هستند. توجه داشته باشید انتخاب هر کدام از این آرایش‌ها به نوع مهمانی و نوع لباس شما نیز بستگی دارد.

  ۱. آرایش کم رنگ و مات

  اگر می‌خواهید ظاهری شیک و آرایشی ملایم با رژ لب قرمز داشته باشید، مدل به کار بردن آرایش در خصوص چشم های شما، باید تا حدود زیادی کم رنگ و  حداقل مات انتخاب شود. البته شما می توانید از تمام لوازم آرایشی چشم ها استفاده کنید، تنها کافی است که این آرایش مات و ملایم باشد.
  ابتدا کرم پودر زده و تنها با ریمل زدن کمی چشم را سرحال کنید. توجه کنید که حتی رژگونه‌ای که استفاده می‌کنید باید بسیار بی‌رنگ باشد تا توجه را از روی لب بر ندارد. در نهایت یک رژ لب قرمز کنار این آرایش بسیار زیبا می‌شود. البته در این مورد، استفاده از مژه مصنوعی می‌تواند جلوه‌ درخشانی به آرایش شما بیافزاید.
  آرایش مناسب رژ قرمز

  ۲. آرایش با سایه براق

  رژ لب قرمز به لب‌ ها رنگ و فرمی بی‌ نظیر می‌ بخشد و در کنار آن، آرایش چشم با سایه‌ های براق نیز می‌ تواند همخوانی داشته باشد. می‌ توانید با توجه به سلیقه‌ خود از هر رنگ سایه‌ا ی که با قرمز هماهنگی دارد مانند طلایی، سفید، مشکی و … برای گوشه‌ های داخلی چشم استفاده کنید و سپس ریمل بزنید. شما می‌ توانید این سایه‌ ها را به صورت خط چشم نیز بکشید. توجه داشته باشید که استفاده از رژگونه‌ های با رنگ‌های غلیظ نمی‌ تواند کنار این آرایش زیبا نیست!

  ۳. آرایش با سایه قهوه‌ ای

  برای این نوع آرایش باید از رنگ‌ هایی که فقط یک یا دو درجه از رنگ پوست شما تیره‌ تر هستند استفاده کنید. نحوه‌ کار باید به این گونه باشد که گوشه‌ داخلی چشم کم رنگ‌ تر بوده و هر چه به خارج و ته چشم نزدیک می‌ شوید رنگ قهوه‌ ای بیشتر خود را نشان دهد. اگر تصمیم دارید خط چشمی برای این آرایش بکشید از خط چشم و یا سایه رنگ قهوه‌ای تیره استفاده کنید. رژگونه‌ ملایم نیز این آرایش را جذاب‌تر می‌کند.

  ۴. آرایش با سایه دودی

  رژ لب قرمز با آرایش چشم دودی بسیار زیبا می‌شود. ابتدا از یک سایه تیره استفاده کرده و آن را روی پلک بالایی خود بزنید. سپس هرچه به قسمت خارجی چشم نزدیک‌تر می‌شوید، سایه خود را نیز تیره‌تر کنید. سپس با استفاده از یک مداد، داخل چشم به سمت بیرون را تیره کرده و قسمت داخلی چشم را به قسمت بیرونی آن وصل کنید. این کار را روی خط مژه پایینی هم انجام داده و سپس با انگشت آن را محو‌ کنید. در مرحله آخر با استفاده از خط چشم، مداد مشکی یا سرمه، بالا و پایین چشم و روی خط مژه‌ها را تیره‌تر کرده و با این کار چشم‌ها را زیباتر کنید.

  ۵. آرایش با خط چشم

  وقتی می‌خواهید رژ لب قرمز بزنید، خط چشم مشکی ضخیم را انتخاب نکنید. با استفاده از رژ قرمز، تمرکز کاملا روی لب‌های شماست. پس با کمی سایه‌ هم رنگ پوست خود و خط چشمی باریک، می‌توانید تغییری زیبا در چهره‌ خود ایجاد کنید. آرایش زیاد روی چشم‌ها باعث می‌شود آرایش کل صورت بسیار غلیظ و مصنوعی به نظر برسد و جذابیت خود را از دست می‌دهد. برای این آرایش می‌توانید رژ گونه‌ صورتی ملایم را استفاده کنید. توصیه می‌شود تا با یک رنگ سایه دو درجه تیره‌تر از پوست خود، زیر چشم را نیز کمی حالت بدهید.

  ۶. آرایش با دو خط چشم

  در این آرایش ایده به این صورت است که از یک خط چشم رنگی بالای خط چشم اصلی استفاده کنید تا سایه ثانویه‌ای به خط چشم اضافه شده و آن را ضخیم‌تر نشان دهد. برای این منظور ابتدا خط چشم مشکی را کشیده و سپس با استفاده از خط چشم‌های رنگی و یا سایه‌های رنگی، خط باریکی بالای آن بکشید و سپس کمی ریمل بزنید. بعد از این کار می‌توانید در صورت تمایل کمی رژ گونه‌ی قرمز کم‌رنگ و ملایم را نیز به آرایش خود اضافه کنید. اگر این کار را با سایه‌های براق و اکلیلی هم انجام دهید، می‌تواند جالب و متفاوت باشد. در انتها کمی برای زیر چشم نیز از رنگ خط چشم دوم استفاده کنید.

  ۷. آرایش با خط چشم گربه‌ ای

  این آرایش مخصوص مراسم‌هاست و بهتر است برای دورهمی‌های معمولی از آن استفاده نشود. خط چشم گربه‌‌ای که آن را با نام خط چشم بالدار نیز می‌شناسیم، یکی از مدل‌های بسیار پرطرفدار است. قبل از کشیدن این خط چشم، کافی است کمی کانسیلر استفاده کنید و سپس این مدل خط چشم را بکشید. در کنار این نوع آرایش تنها یک رژ قرمز کافی است و دیگر احتیاجی به سایه‌های رنگی و رژگونه‌هایی با رنگ‌های جیغ نیست. این ایده برای کسانی که چشم‌های کمی ریز دارند، بسیار مناسب است.

  ۸. آرایش با سایه‌های رنگی

  زدن سایه‌ های رنگی مثل طلایی، آبی و سبز نیز می‌ توانند در کنار رژ لب قرمز زیبا شوند به شرط آنکه با رنگ پوست شما و اجزای دیگر مثل لباس هماهنگی لازم را داشته باشند. از سایه‌ های ترکیبی در وسط چشم هاله‌ای روشن ایجاد کرده و در گوشه چشم‌ ها از همان رنگ، اما تیره‌ تر استفاده کنید. رنگ‌ های سفید، آبی، سبز، خاکستری مایل به آبی، ارغوانی روشن و یا صورتی برای سایه چشم میزان زردی پوست شما را کمتر می‌ کنند. در کنار این آرایش باید از رژگونه‌ مایل به رنگ پوست استفاده کنید.
  آرایش مناسب رژ قرمز

  نکات مهم در مورد آرایش مناسب رژ قرمز

  1. به هنگام استفاده از یک رژ لب قرمز باید به نکاتی، چون رنگ پوست، مدل مو، نوع صورت و … نیز توجه کنید؛ نحوه‌ ست کردن رژ با همه این عوامل، تاثیر بسزایی در زیبایی لب دارد. همچنین باید توجه داشته باشید که رنگ رژ شما باید با رنگ لباس نیز متناسب باشد.
  2. اگر روی پوست صورت شما لکه و جای جوش باشد، استفاده از رژ لب قرمز باعث بیشتر نشان داده شدن این مشکلات می‌ شود. پس اگر می‌ خواهید از این رنگ رژ استفاده کنید ابتدا با کمک زیرساز (پرایمر) و کانسیلر، لکه‌ های صورت خود را بپوشانید.
  3. استفاده از هایلایتر در بالای گونه‌ ها، در کنار رژ قرمز می‌ تواند ظاهر شما را جوان و شاداب نشان داده و صورت شما را بسیار شاداب کند.
  4. رژ لب قرمز مناسب پوست را استفاده کنید؛ اگر پوست صورت شما روشن است، می‌ توانید از رژلب قرمز گوجه‌ای برای آرایش کردن لب‌ های خود استفاده کنید. افرادی با رنگ پوست تیره باید رنگ‌های قرمز گرمی انتخاب کنند که ته رنگ‌ های قهوه‌ ای یا نارنجی داشته باشد.
  5. همیشه بعد از استفاده از رژ، روی گوشه‌ های لب کمی پودر تثبیت‌ کننده بزنید. این کار باعث می‌ شود تا رنگ رژ لب ساعت‌ ها باقی بماند. همچنین انتخاب رژ مات ماندگاری بیشتری برای شما خواهد داشت.
  6. استفاده از کمی برق لب روی رژ قرمز، باعث می‌ شود تا لب‌ ها بیشتر جلوه پیدا کنند.
  7. حتما قبل از استفاده از رژ دندان‌ های خود را مسواک زده و شب‌ ها اسکراب لب انجام دهید.
  8. استفاده از پرایمر لب باعث زیبایی بیشتر لب‌ ها در آرایش می‌ شود.

  سخن آخر

  رژ رنگ قرمز از محبوب‌ ترین گزینه‌ های آرایشی برای خانم‌ هاست. از این‌رو در این مطلب مناسب‌ ترین آرایش‌ ها را برای این رنگ رژ معرفی کردیم. توجه داشته باشید وقتی می‌ خواهید از یک رژ پررنگ استفاده کنید چشمان خود را زیاد آرایش نکنید؛ چرا که این کار باعث شلوغی آرایش شده و جلوه زیبایی نخواهد داشت.

  نظرات
  guest
  0 نظر
  Inline Feedbacks
  View all comments

  این مطلب چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

  میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد آراء: 5

  تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید