نکات مهم انتخاب تالار عروسی، ۴ نکته کلیدی

  به جز انتخاب آرایشگاه، تیم فیلمبرداری و آتلیه عکاسی، گروه موزیک، کارت عروسی و غیره؛ برای برگزاری مراسم عروسی خود، نیاز به انتخاب تالار عروسی مناسب خواهید داشت. هر آن قدر هم که در انتخاب مدل لباس عروس باسلیقه عمل کرده و یا گروه فیلمبرداری جشن عروسی شما حرفه ای باشند، با نبود یک سالن یا تالار عروسی درخور، هیچ چیز به اندازه کافی خوب نخواهد بود. بنابراین ضرورت دارد که در انتخاب تالار عروسی سلیقه، وسواس و دقت کافی به خرج دهید.

  در این مطلب قصد داریم تمامی زوایای مربوط به انتخاب یک تالار عروسی کامل و مناسب برای برگزاری مراسم را ذکر کرده و به تحلیل هر یک بپردازیم.

   

  انتخاب تالار عروسی

  انتخاب تالار عروسی

  در انتخاب یک تالار و سالن برگزاری عروسی، باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  1. محل قرارگیری تالار عروسی

  محل قرارگیری تالار عروسی اهمیت بسیار زیادی دارد. با قرار گرفتن تالار عروسی در جایی فوق العاده دور افتاده و با سطح دسترسی سخت، ممکن است بخشی از میهمانان مراسم را از دست بدهید. به حتم شما مایل هستید که در جشن عروسی تان تمام میهمانان حضور داشته و سالنی شلوغ و پر از مدعوین داشته باشید. خلوت بودن مراسم عروسی و حضور پیدا نکردن میهمانان، میزان جذابیت آن را به شدت کاهش می دهد و مراسم با وجود تمام مخارجی که برای آن صرف کرده اید، بی روح خواهد شد. به همین دلیل در انتخاب محل تالار عروسی دقت کافی به خرج دهید تا مسیر آن (علی رغم دور بودن) برای همه قابل  دسترسی بوده و در جایی کور و آدرسی گنگ قرار نگرفته باشد. حتما لوکیشن محل برگزاری مراسم عروسی را در یک برنامه پیام رسان موبایلی برای میهمانان ارسال کنید تا در شب برگزاری مراسم، به راحتی خود را به تالار و سالن عروسی برسانند

  2. پارکینگ یا جای پارک در حوالی سالن عروسی

  موضوع بسیار مهم دیگر، وجود پارکینگ اختصاصی در تالار برگزاری مراسم عروسی است. به شکلی قابل انتظار بیشتر میهمانان با اتومبیل های شخصی خود به مراسم آمده و باید جای پارک قابل اطمینان و مشخصی داشته باشند. با این وجود در صورتی که تالار عروسی نیز فاقد پارکینگ است، دقت داشته باشید که در محوطه اطراف سالن، فضای پارک وجود داشته باشد. در غیر این صورت برگزاری مراسم عروسی در جایی که فضای کافی برای پارک اتومبیل های میهمانان وجود ندارد، اشتباه خواهد بود. در این حالت تصور کنید که میهمانان با پوشیدن لباس های مجلسی و آرایش مناسب مراسم عروسی، چطور باید از مسافتی دورتر از سالن با پای پیاده خود را به محل برگزاری برسانند!!

   

  برای انتخاب تالار عروسی به چه نکاتی توجه کنیم؟

  برای انتخاب تالار عروسی به چه نکاتی توجه کنیم؟

   

  3. ارتفاع سقف تالار عروسی

  ارتفاع سقف تالار عروسی نکته حائز اهمیتی است که بعضی اوقات توسط عروس و دامادها نادیده گرفته می شود. سقف تالار عروسی باید از سقف های استاندارد همیشگی بسیار بلندتر باشد. این بلندای سقف باعث ایجاد شکوه بیشتر در سالن شده و در ضمن شرایط را برای فیلمبرداری و عکاسی، به شکلی بهینه فراهم می سازد. در حقیقت سالن هایی که به این منظور ساخته شده اند، به حتم طبق استانداردهای ساخت سالن های عروسی دارای سقف های مرتفع هستند. اما سالن های عروسی که پیش از این کاربری دیگری داشته اند، به احتمال زیاد با سقف های معمولی دیده می شوند و این برگزاری مراسم در آن ها را با چالش و افت کیفیت همراه خواهد ساخت.

  4. باغ و فضای سبز

  وجود باغ یا فضای سبز در اطراف سالن برگزاری مراسم عروسی، ویژگی بسیار جذابی است که باعث می شود تا اجرای عروسی با شرایط بهتری همراه شود. شما می توانید تقاضای سرو شام در فضای باغ را داده و یا برای عکس برداری و فیلم برداری از فضای باغ استفاده کنید. البته این بستگی به فصلی دارد که مراسم عروسی را در آن برگزار می کنید. به طور مثال اگر مراسم عروسی شما در میانه فصل زمستان برگزار شود، وجود یا عدم وجود باغ و فضای سبز، اهمیت چندانی نخواهد داشت. در این شرایط به هر صورت مراسم عروسی را به صورت کامل در فضای بسته سالن عروسی برگزار خواهید کرد.

   

  انتخاب تالار عروسی

  انتخاب تالار عروسی

  سایر نکات مهم حین انتخاب تالار عروسی

  به جز موارد فوق نکات مهم دیگر در انتخاب تالار عروسی را باید شامل موارد زیر بدانیم:

  •    محل قرارگیری گروه موسیقی
  •    جایگاه عروس و داماد
  •    سن رقص و پایکوبی
  •    محل سرو شام
  •    خدمه تالار عروسی و میزان تسلط آن ها بر پذیرایی
  •    شکل میز و صندلی های سالن، رنگ و دکوراسیون آن ها
  •    نورپردازی سالن عروسی
  •    وسایل سرمایشی و گرمایشی سالن برگزاری مراسم
  •    و …

  نتیجه گیری

  به یاد داشته باشید که انتخاب درست محل برگزاری عروسی، تاثیر بسیاری در شکل اجرای مراسم خواهد داشت. تمام هزینه هایی که برای برگزاری مراسم جشن عروسی خود کرده اید، با انتخاب یک تالار عروسی درست، کامل شده و یادگاری عالی از آن برجای خواهد ماند. به علاوه تعداد زیادی از سالن های عروسی امروزی بخشی از خدمات مانند سرو شام، گروه موسیقی و حتی فیلمبرداری را در پکیج خدمات خود ارائه می دهند و در صورت تمایل می توانید از این پکیج ها استفاده نموده و تدارکات برگزاری عروسی شما به مراتب ساده تر گردد.

  نظرات
  guest
  0 نظر
  Inline Feedbacks
  View all comments

  این مطلب چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

  میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آراء: 1

  تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید