انتخاب رنگ لباس مجلسی و اصول آن

انتخاب رنگ لباس مجلسی
  مطلب پیشنهادی

  چه کسی است که دوست نداشته باشد در مجالس و مهمانی ها به زیباترین شکل ممکن دیده شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تقریبا هیچ کس. تمایل به آراستگی و زیبایی در ما نهادینه شده و با ما خواهد بود، البته باید بگوییم که خانم ها ذاتا به این موضوع بیشتر اهمیت می دهند. حال آنکه این حس هنگامی که به یک مجلس مهم دعوت می شویم بیشتر می شود. انتخاب یک لباس مجلسی زیبا که خاص و متفاوت باشد، اهمیت بالایی دارد، اما به غیر از مدل لباس، رنگی که برای آن انتخاب می کنیم نیز مهم است. با ما در این‌مطلب همراه باشید تا نکات مهم انتخاب رنگ لباس مجلسی را با یکدیگر بررسی نماییم.

  انتخاب رنگ لباس مجلسی

  رنگ ها همیشه مهم بوده و هستند. رنگ ها می توانند چیزی را پژمرده و یا شاداب نشان دهند، این ها هستند که چشم ها را به خود خیره کرده و یا چشم ها را می زنند. درست به همین علت است که انتخاب رنگ لباس مجلسی نیز اهمیت ویژه ای دارد. هرچه که شما لباسی با مدلی زیبا انتخاب کنید اما رنگ آن مناسب نباشد، نمی توانید در مراسم حضوری چشمگیر داشته باشید. از این رو خوب است با نکات مهم انتخاب رنگ لباس مجلسی آشنا شوید:

  انتخاب رنگ لباس مجلسی | رنگ لباس مجلسی به شما بیاید

  اولین چیزی که در انتخاب رنگ لباس مجلسی باید به آن توجه کنید این است که رنگ مورد نظر به شما بیاید. حتما می دانید که هر رنگی برای هر رنگ‌ پوستی متناسب نیست. از این‌ رو اولین‌گام این‌است که رنگی را انتخاب کنید که با پوست شما همخوانی داشته باشد.‌

  انتخاب رنگ لباس مجلسی

  انتخاب رنگ لباس مجلسی مطابق سلیقه شما باشد

  اگر لباسی که به تن می کنید را دوست نداشته باشید، هر چند که زیبا باشد، مطمئنا در مراسمی که حضور پیدا می کنید، خوشحال نخواهید بود. این عدم‌خوشحالی، در صورت شما می نشیند و ضمن آنکه چهره‌تان را تحت تاثیر قرار می دهد، مهمانی را به کام شما زهر می کند. لذا در گام دوم باید ببینید که آیا رنگ لباس را دوست دارید یا خیر.

  انتخاب رنگ لباس مجلسی | سبک ‌مهمانی چیست

  گام بعدی در انتخاب رنگ، این است که سبک‌ مهمانی که در آن حضور پیدا می کنید را بسنجید. مثلا اگر مراسم بسیار رسمی و خشک است، نباید به سراغ رنگ های تند و زننده مانند زرد، فسفری و … بروید. یا برعکس، اگر بیشتر جمعیت جمع را جوان ها تشکیل می دهند، می توانید با خیالی آسوده رنگ های جذاب و شاد را انتخاب کنید. البته دو گام قبل را فراموش‌نکنید.

  انتخاب رنگ لباس مجلسی

  مدل لباس‌تان‌چگونه است

  مورد بعد در انتخاب رنگ، مدل لباس است. حتما می دانید که‌هر رنگی برای هر مدلی کاربرد ندارد. درست است که هر پارچه ای می تواند به رنگ‌های مختلفی تولید شود، اما‌ ماهیت برخی از پارچه ها به گونه ای است که رنگ‌های خاصی روی آن جذابیت ایجاد می کند. حال آنکه این موضوع به مدل لباس مجلسی نیز تعمیم‌ پیدا می کند. پس مدل لباس مجلسی خود را بررسی کرده و متناسب با آن رنگ‌ مورد نظرتان را البته با در نظر گرفتن گام‌های پیشین، انتخاب نمایید.‌

  قد لباس مجلسی شما چقدر است

  شاید باورتان نشود، اما قد لباس‌مجلسی در انتخاب رنگ آن نیز بسیار مهم است. چرا؟ زیرا گاهی اوقات برخی از رنگ ها برای یک لباس دنباله دار جذابیت ندارند.‌ در واقع در برخی مواقع رنگ‌ها بر اساس موارد مختلفی دسته بندی می شوند که یکی از آن ها، قد لباس است.

  انتخاب رنگ لباس مجلسی

  انتخاب رنگ لباس مجلسی | اکسسوری های شما کدامند؟

  اکنون نوبت به انتخاب اکسسوری ها می رسد. در واقع شما باید این‌نکته را مد نظر داشته باشید که اکسسوری ها اثربخشی بالایی در جلوه لباس مجلسی شما دارند. انتخاب گردنبند، گوشواره، دستبند، انگشتر، کفش، کیف و … همگی به بهتر دیده شدن لباس شما کمک شایانی می کنند. ما به شما پیشنهاد می کنیم‌حتما این موارد را در انتخاب لباس مد نظر قرار دهید.

  سخن پایانی

  همان طور که خواندید، انتخاب رنگ فرایندی دارد که بهتر است رعایت کنید. رفتن‌به فروشگاه ها و جست و جو برای لباس مجلسی می تواند کار سختی باشد، اگر که نکات‌مهم در این رابطه را ندانیم. یا برعکس، حتی می‌توانیم‌به راحتی خرید کنیم، اما نتیجه، آن‌چیزی نخواهد شد که ما برایش برنامه ریزی کرده بودیم. پس به شما پیشنهاد می کنیم برای انتخاب رنگ لباس مجلسی، حتما به این نکات مهم توجه نمایید.

  نظرات
  guest
  0 نظر
  Inline Feedbacks
  View all comments

  این مطلب چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

  میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آراء: 1

  تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید