خانه  /  دسته بندی مقالات  /  مد و زیبایی  /  راهنمای انتخاب لباس مجلسی دخترانه + 4 نکته کاربردی


راهنمای انتخاب لباس مجلسی دخترانه + 4 نکته کاربردی

راهنمای انتخاب لباس مجلسی دخترانه + 4 نکته کاربردی


آواتار

سمیرا
5 ماه پیشلباس مجلسی دخترانه را باید با توجه به روحیات نوجوان، سن، قد، رنگ پوست، شکل و فرم اندام و میزان چاقی یا لاغری وی انتخاب کرده و به سمت الگوهای شاد و زنده حرکت کرد.


برای انتخاب لباس مجلسی دخترانه در قیاس با انتخاب لباس مجلسی زنانه، کمی گستره انتخاب های محدودتری خواهید داشت. طراحان مد بیشتر بر طراحی لباس مجلسی بزرگسال تمرکز دارند و بیشترین تنوعی لباس های مجلسی در این گروه جای می گیرد. با این حساب برای انتخاب بهترین مدل لباس مجلسی دخترانه باید زمان بیشتری گذاشته و دقت و ظرافت بیشتری نیز به خرج دهید.

برای همین منظور، در ادامه به ذکر نکاتی در خصوص انتخاب لباس مجلسی دخترانه می پردازیم که می توانند به شما در انتخاب بهترین لباس میهمانی مناسب دختران نوجوان کمک کنند.

 

لباس مجلسی دخترانه

 

انتخاب لباس مجلسی دخترانه

1. به تناسب اندام با طرح لباس دقت کنید

نوجوانان نیز مانند بزرگسالان می توانند از اضافه وزن رنج ببرند و متاسفانه با سبک تغذیه ای که این روزها دنبال می کنیم، این پدیده به شدت در میان نوجوانان دیده می شود. از طرفی دیگر برخی از دختران نوجوان، فوق العاده لاغر هستند و این مورد باید حین انتخاب لباس مجلسی، برای ایشان مورد توجه قرار بگیرد.


از انتخاب لباس های مجلسی پف دار برای دختران نوجوانی که اضافه وزن دارند، پرهیز کنید. این لباس ها بدتر چنین افرادی را به شکل یک توپ نشان خواهد داد و نه تنها زیبایی به وجود نمی آورد، بلکه باعث آزردگی نوجوان خواهد شد. برای اندام پر و احیانا دارای اضافه وزن، بهتر است از لباس هایی استفاده کنید که روی قسمت شکم دارای لایه های روی هم آمده چین های افقی بوده و به این شکل فرم بیرون زده شکم و چاق پهلوها را مشخص نکند. همین طور بهتر است برای پوشاندن بازوهای گوشتی، از لباس های آستین دار استفاده شود.
از طرفی دیگر برای نوجوانان لاغر، بهتر است از لباس های پف دار مجلسی و دارای حجم استفاده کنید تا پوششی بر اندام لاغر ایشان باشد. این لباس ها بهترین گزینه برای نوجوانان لاغر هستند و می توانند تجربه پرنسس شدن قصه را در این لباس ها، احساس کنند.

 

لباس مجلسی دخترانه


2. قد نوجوان را در نظر بگیرید

کمتر زمانی استفاده از لباس های مجلسی بلند و به اصطلاح ماکسی برای نوجوانان پیشنهاد می شود. این لباس ها مخصوص بزرگسالان هستند و غالبا برای نوجوانان پیشنهاد لباس های مجلسی کوتاه تر را می دهیم. به ویژه نوجوانانی که قدی بلندتر دارند، بهتر است از لباس های بلند استفاده نکنند. بهترین قد لباس مجلسی برای نوجوان، موازی با زانو (برای آن هایی که اضافه وزن دارند) و یک وجب بالای زانو (برای افراد لاغر یا معمولی) است. با رعایت این نکته، شرایط سنی نوجوان حفظ شده و لباس با زیبایی بیشتری بر تن وی می نشیند.

 

لباس مجلسی دخترانه


3. جنس پارچه لباس را مورد توجه قرار دهید

برای نوجوانان از پارچه های سنگین و دارای سنگ دوزی استفاده نکنید، زیرا این مناسب شرایط سنی و روحیات آن ها نیست. بهتر است برای انتخاب لباس مجلسی نوجوان به سراغ پارچه هایی مانن ساتن رفته و یا از گیپورهای بدون خاصیت چروک شدن استفاده کنید. لباس های مجلسی سنگین برای نوجوانان که راه رفتن با آن ها به سختی صورت می گیرد، به هیچ وجه توصیه نمی شود و بهتر است برای لباس مجلسی دخترانه، به دنبال پارچه های کم وزن باشید. به طور مثال اگر قرار است یک لباس پف دار برای نوجوان خود خریداری کنید، به سراغ نمونه هایی که با گاز پف دار شده اند بروید. این لباس ها هم قیمت ارزان تری دارند و هم راه رفتن با آن ها برای دختر نوجوان شما به مراتب مناسب تر خواهد بود.

 

لباس مجلسی دخترانه


4. رنگ پارچه را با توجه به رنگ پوست نوجوان انتخاب کنید

اما رنگ پارچه! اگر بیشتر اوقات برای انتخاب لباس مجلسی مناسب خود، چشم در میان لباس های مشکی و جذاب شب می اندازید، این قانون را برای خرید لباس مجلسی دخترانه، کنار بگذارید. دختران نوجوان، گزینه های مناسبی برای پوشیدن لباس سیاه رنگ نیستند و بهتر است برای آن ها از رنگ های شاد و روشن چون سرخابی، صورتی، لیمویی، سبز، آبی و مانند آن ها استفاده کنید. البته حین انتخاب رنگ پارچه لباس مجلسی، به رنگ پوست نوجوان خود نیز دقت داشته باشید. نوجوان هایی با رنگ پوست برنزه یا گندمگون، مناسب رنگ هایی چون لیمویی نیستند. برای این نوجوانان باید رنگی چون سبز تیره را انتخاب کرده و ترکیب رنگ با پوست را به شکلی جذاب، ایجاد کنید.

 

لباس مجلسی دخترانه


نتیجه گیری

تمام افراد بشر، زن و مرد، کودک و پیر؛ نسبت به ظاهر خویش اهمیت قائل هستند و همه ی ما بی چون و چرا خواستار زیبا به نظر رسیدن هستیم. این موضوع در خصوص نوجوانان که روحیه ای حساس تر دارند، بیشتر دیده خواهد شد. به ویژه پس از تماشای عکس هایی که در مجلس میهمانی گرفته اید، نوجوان شما نگاهی موشکافانه نسبت به ظاهر خود خواهد داشت. هرگز اجازه ندهید که با یک انتخاب اشتباه، نوجوان خود را نسبت به ظاهر خویش، مایوس سازید. بنابراین توصیه می کنیم که بیشترین دقت و ظرافت را در انتخاب و خرید لباس مجلسی دخترانه به کار بسته و وقت کافی برای این موضوع اختصاص دهید.