تم تولد، راهنمای انتخاب بهترین تم تولد دخترانه و پسرانه

راهنمای انتخاب تم تولد

  مدت ها است که از شکل سنتی برگزاری مراسم جشن تولدها فاصله گرفته ایم و دوران جدیدی در برپایی جشن تولد کودک، نوجوان و بزرگسال آغاز شده است. با ظهور عصر جدید برگزاری مراسم تولد، عناصر تازه ای نیز به این جشن ها راه یافتند. به واقع پربیراه نیست که بگوییم؛ همین عناصر رنگ و بوی تولدهای ما را تغییر داده و به آن ها رنگ و لعاب دیگری بخشیدند. تم تولد یکی از همین فاکتورهاست که تولدهای امروزی بدون آن، رونق چندانی ندارند.

  تم تولد چیست؟

  تم تولد از اجزای گوناگونی چون ریسه ها، تاپرها، بشقاب های کیک خوری، نی، کارد و چنگال، لیوان، سفره، نقاب، تاج و … تشکیل شده است. هر یک از تم های تولد به کارتون، شخصیت فانتزی یا مفهومی خاص بستگی دارند. بسته به آن که قصد برگزاری مراسم جشن تولد برای چه شخصی را با چه شرایط سنی و جنسیتی دارید، انواع مختلف تم های تولد، برای وی مناسب خواهند بود.

  1. تم تولد دخترانه

  از بهترین تم های تولد دخترانه می توان به تم تولد سوفیا، شنل، فیل، پاریس، بالماسکه، موآنا، بالرین، سیندرلا، بی بی دختر، ماشا، فروزن، باربی، کیتی، کراسل صورتی، مینیون، باب اسفنجی، توت فرنگی، اب شاخدار، السا و … اشاره کنیم.

  دخترها در هر سن و سالی که باشند، نیاز آن ها به دیده شدن در میان جمع دوستان و هم سالان، حس زیبایی دوستی و برتری طلبی و احساسات مشابه این را با خود همراه خواهند داشت. تصوری که از برگزاری یک جشن تولد برای کودک یا نوجوان دختر خود دارید، شاید کمی با انتظاری که او از این جشن می تواند داشته باشد؛ متفاوت به نظر برسد.

  این دخترک می خواهد پرنسس شبی باشد که در یک سال زندگی اش، تنها یک بار اتفاق افتاده و در میان دوستان و همسالان خود به سان نگینی بدرخشد. با در نظر گرفتن امکاناتی که در زمینه برگزاری جشن ها، امروزه در اختیار داریم؛ ساده گرفتن مراسم چون سابق دیگر چندان جذاب نخواهد بود. بلکه شما به راحتی می توانید با کمک گرفتن از ابزار و تجهیزات برگزاری مراسم تولد امروزی و با پرداخت هزینه ای محدود؛ شکل متفاوتی از یک جشن تولد خانگی را برپا کنید. به یاد داشته باشید که قرار نیست یک سالن اجاره کرده و یا حجم زیادی پول خرج کنید! با استفاده از تم های تولد، بادکنک آرایی، چراغ های ریسه ای و برخی دیگر از وسایل تزئینی شبیه به آن ها، می توانید به مراسم جشن تولد کودک یا نوجوان خود، هیجانی باورنکردنی ببخشید. این وسایل به شما کمک می کنند که ساده ترین اتاق یا سالن پذیرایی کوچک را به شکلی رویایی و پرنسسی تزئین کرده و قلب کودک یا نوجوان خود را مملو از شادی سازید.

  تم تولد دخترانه

  تم تولد دخترانه

  2. تم تولد پسرانه

  اما اگر قصد برگزاری جشن تولد برای جنس پسر را دارید، باید فاز انتخاب تم را کمی متفاوت تر نمایید. بهترین تم های مناسب پسرها عبارتند از؛ تم تولد سگ های نگهبان، بتمن، پرسپولیسف دزدان دریایی، مرد عنکبوتی، فیل، استقلال، میکی موس، بی بی پسر، بچه رئیس، بن تن، کراسل آبی، پوکویو، تدی، بارسا، ماشین ها، رئال مادرید و … .

  شاید اگر با نگاهی سطحی به روحیه و نیازهای عاطفی و اجتماعی پسرها نگاه کنیم، کمتر وجوه مشترکی با نیازهای دختران در آن ها دیده شود. اما این موضوع را باید مد نظر قرار داد که پسرهای ما نیز به همان اندازه به جشن تولد نیاز دارند و همان قدر یا شاید چه بسا بیشتر مایل به برگزاری هر چه جذاب تر و هیجان انگیزتر مراسم تولد خود هستند.

  پسرهای کوچک دبستانی میان دوستان خود قهرمان پروری کرده و داستان های تخیلی از دنیای خود بازگو می کنند. در شب جشن تولد به کودک خود کمک کنید تا فضای میهمانی اش را میان دوستان همسو و همساز با همان رویاهای پسرانه و قهرمانانه جلوه دهد. او دوست دارد همراه مراسم جشن تولدش بن تن یا مرد عنکبوتی باشد و خود با پوشیدن لباس سوپرمن، قهرمان بهترین شب سال زندگی اش به نظر آید. این لباس به او احساس قدرتمندتر بودن می دهد و قطعا می تواند این شب را در ماندگارترین شب های زندگی اش جای دهد. این بهترین چیزی است که در یک شب جشن تولد به کودک یا نوجوان خود هدیه می دهید، یادگاری که همیشه در ذهن او باقی مانده و از آن به عنوان خاطره ای شیرین و فراموش نشدنی یاد کند؛ شبی که مرد عنکبوتی نام می گیرد یا شبی که یادآور حضور در نماد تیم فوتبال رئال مادرید است.

  تم تولد پسرانه

  تم تولد پسرانه

  3. تم تولد بزرگسال

  در میان تم های تولد مناسب بزرگسالان نیز به گزینه هایی چون تم پرسپولیس، استقلال، شنل، بالرین، دختر شایسته، زیگزاگ، سبیل، خال خالی، تاج طلایی، رئال مادرید، بارسا، کراوات و … برمی خوریم.

  در انتخاب تم تولد بزرگسال، باید بسیار ظریف عمل کرد. این بزرگسال چه کسی است؟ آیا او همسر شماست یا قرار است میهمانی را برای مادر یا پدر خود برگزار کنید؟ باور کنید که مادربزرگ ها و پدربزرگ ها نیز از دیدن تم های تولد در مراسم جشن خود خوشحال می شوند. این چیزی نیست که تنها به کودکان و نوجوانان محدودش ساخته و بقیه رده های سنی را از آن محروم سازیم.

  اگر بزرگسالی که قصد برگزاری جشن تولد برای او را دارید، همسر شماست، بهتر است از تم های زرین و دارای رنگ های جذاب استفاده نمایید. اما اگر قرار است برای مادر خود این مراسم را برگزار نمایید، شاید استفاده از تم تولدی چون خال خالی عالی باشد. در جشن تولد بزرگسالان می توانید به جای بادکنک آرایی از گل آرایی و شمع آرایی استفاده کرده و فضایی شیک و رمانتیک به وجود آورید. البته به خاطر داشته باشید که بزرگسالان نیز به اندازه کودکان مجذوب بادکنک آرایی خواهند بود و هیچ خط قرمزی در این میان وجود ندارد.

  تم تولد بزرگسال

  تم تولد بزرگسال

  4. تم های مناسبتی

  البته استفاده از تم های تولد در برگزاری مراسم جشن تولد کودک، نوجوان یا بزرگسالان خلاصه نمی شود. شما می توانید از این تم ها برای جشن های دیگری از جمله جشن فارغ التحصیلی، جشن تعیین جنسیت، جشن دندونی، سالگرد نامزدی، ازدواج و یا هر جشن دیگری استفاده نمایید.

  تم های مناسبتی کمی زمینه انتخاب محدودتری دارند. به واقع وقتی شما نیاز به انتخاب تم جشن دندونی دارید، تنها باید تمی با ظاهر مربوط به دندان انتخاب کنید. در این حالت شما نمی توانید تم کیتی یا مرد عنکبوتی را جایگزین نمایید. همین طور وقتی قرار باشد تمی برای مراسم تعیین جنسیت انتخاب نمایید، رنگ تم شما در دو حالت صورتی یا آبی خلاصه می شود. از این روی برای متفاوت شدن مراسم های مناسبتی خود، باید انرژی بیشتری روی شکل پیاده سازی تزئینات و استفاده از عناصر دیگر چون گل، بادکنک، چراغ های ریسه ای و غیره به خرج دهید.

  تم های مناسبتی

  تم های مناسبتی

  تم های تولد به جشن ها رنگ بهتری بخشیده و ترکیب آن ها با بادکنک آرایی، گل آرایی و … به زیباتر شدن فضای میهمانی کمک می کند.

  راهنمای انتخاب تم تولد

  برای انتخاب بهترین تم تولد که باعث شادی صاحب جشن شود، باید به روحیات و سلایق وی توجه داشته باشید. اگر صاحب جشن تولد، کودکی است؛ به کارتون های مورد علاقه وی توجه کنید. آیا فرزند شما به کارتون سگ های نگهبان علاقه مند است یا بیشتر به بن تن علاقه دارد؟

  اما اگر قرار باشد که مراسم جشن تولد را برای یک شخص بزرگسال برگزار کنید، اوضاع کمی پیچیده تر می شود. لازم است که کمی بیشتر به علاقه مندی های وی دقیق شده و دریابید که قرار گرفتن در چه فضایی برایش جذاب تر خواهد بود. آیا مرد مورد علاقه شما، طرفدار تیم های فوتبال است یا این که ترجیح  می دهد در یک فضای فانتزی تر قرار بگیرد؟ او از شوخی و طنز لذت می برد یا به سبک های جدی تر تمایل دارد؟ همین طور زن محبوب شما، به مراسم لاکچری علاقه دارد یا ترجیح می دهد جشن تولدی ساده و شیک داشته باشد؟

  با در نظر گرفتن این شرایط، می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. به علاوه به سایر عناصر فضا نیز توجه کنید. رنگ مبل ها، پرده و حتی لباسی که قرار است صاحب جشن بر تن کند، در انتخاب شما تاثیرگذار خواهد بود.

  انتخاب تم تولد

  انتخاب تم تولد

  ایجاد هماهنگی میان تم تولد و فضای جشن

  به خاطر داشته باشید که ایجاد هماهنگی میان تم های تولد و فضای کلی جشن، می تواند شرایط را به مراتب جذاب تر سازد. به طور مثال اگر تم تولد انتخابی شما دارای زمینه آبی است، می توانید از بادکنک های سفید و آب در طیف های روشن و تیره در کنار آن استفاده نمایید. همین طور با سفارش دادن کیک تولد متناسب با همان تم، هیجان بیشتری به وجود خواهید آورد.

  به فکر تزئین میز شام هم باشید. شاید بتوانید به کمک ریسه های تم، دور تا دور میز را تزئین کرده و آن را با سایر بخش های فضای میهمانی، همراه سازید.

  سخن پایانی

  از یاد نبریم که برگزاری جشن های تولد، تنها یک میهمانی ساده نیست. کودکان ما در این مراسم، بال و پر باز کرده و خود را بر فراز آرزوها مشاهده می کنند. پسرهای کوچک نزد همسالان و دوستان خود، به سان قهرمان های افسانه ای ابهت گرفته و دخترک ها، مرز بین خیال و واقعیت را درنوردیده و به سیندرلای قصه تبدیل می شوند. بنابراین جای دارد که چنین جشن هایی را به زیباترین صحنه های ممکن تبدیل ساخته و همیشه بهترین خود را در اجرا و برگزاری آن ها به کار گیرید.

  نظرات
  guest
  1 دیدگاه
  بیشترین پاسخ
  پرطرفدارترین
  قدیمی ترین
  جدیدترین بیشترین رای
  Inline Feedbacks
  View all comments
  الناز
  الناز
  3 ماه قبل

  عالی بهترین و کامل ترین راهنمای تم تولد

  این مطلب چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

  میانگین امتیاز 3.3 / 5. تعداد آراء: 6

  تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید