خانه  /  دسته بندی مقالات  /  مد و زیبایی  /  8 ترفند مهم در آرایش چشم ریز


8 ترفند مهم در آرایش چشم ریز

8 ترفند مهم در آرایش چشم ریز


آواتار

سمیرا
6 ماه پیشآرایش چشم ریز با چه اصولی همراه است و چطور می توان با کمک لوازم آرایشی، چشم های ریز را درشت تر و پرجلوه تر، نشان داد؟ در ادامه با ترفندهای آرایش چشم ریز آشنا می شوید. این اصول ساده و ابتدایی و در عین حال بسیار کارآمد هستند.


 همه افراد چشمانی یکسان ندارند؛ برخی از خانم ها چشمان ریزی دارند این درحالی است که چشمان برخی دیگر درشت و بزرگ است. به همین دلیل آرایش چشم یکسان برای تمامی این افراد کاربرد نخواهد داشت. کسانی که چشمانی بزرگ دارند، برای آرایش کردن چشمان خود چندان دغدغه ای نخواهند داشت و می توانند از آرایش چشم ساده بهره مند شوند. اما مشکل درست از آن جایی شروع می شود که چشم ها کوچک و ریز بوده و باید آرایش کردن با احتیاط بیشتری صورت گیرد، چرا که اشتباهات آرایشی می تواند منجر به کوچکتر نشان داده شدن چشم ها شود. با ما در این مطلب همراه باشید تا با یکدیگر به بررسی بهترین آرایش چشم ریز بپردازیم.

آرایش چشم ریز

اغلب شخصیت های کارتونی جذاب، تمام پرنسس های قصه ها، چشمانی بزرگ و جذاب دارند، به همین دلیل بسیاری از خانم ها دوست دارند چشمان خود را درشت تر از آن چه که هست، نشان دهند. کسانی که چشمانی ریز و کوچک دارند باید با بهره گیری از آرایش چشم ریز، به زیباتر کردن چشمان خود کمک کنند. اما چگونه؟ در ادامه مطلب درخواهید یافت:


1.    کشیدن خط چشم را حرفه ای به کار گیرید

یکی از نکات مهم در آرایش چشم ریز این است که نباید خط چشم را در تمامی نواحی چشمان خود بکشید. خوب است بدانید که وقتی چشمان خود را با خط چشم تیره محصور می کنید، در واقع می توانید باعث کوچک تر نشان دادن آن ها شوید. در عوض، با استفاده از یک قلم چشم نازک، یک خط باریک ساده در قسمت بالا و یا پایین چشم خود بکشید. بعد می توانید با استفاده از یک سایه قهوه ای، خط چشم را فید نمایید تا طبیعی به نظر برسد.


همچنین باید بدانید که نباید تمامی خط مژه خود را با خط چشم بپوشانید. بلکه تنها کافی است تا گوشه های چشمتان را با استفاده از خط چشم کمی تیره کنید. با این کار می توانید چشمان خود را کشیده تر و درشت تر نشان دهید.


نکته دیگر این است که شما می توانید از خط چشم های موازی استفاده کنید. به این صورت که قسمت زیرین چشمان خود را نیز از سه چهارم بخش بیرونی، به کمک خط چشم آرایش کنید. در این حالت شما چشمان گربه ای جذابی را برای خود ایجاد خواهید کرد.

 

آرایش چشم ریز

 


2.    از سایه مناسب استفاده کنید

در آرایش چشم ریز نباید از سایه های بسیار تیره استفاده نمایید. علی رغم چیزی که تا به امروز شنیده اید، نباید زیر چشم قسمت پایینی پلکتان را به کمک سایه های تیره، رنگ دهید. این کار سبب کوچک تر نشان دادن چشمان شما خواهد شد.

 

برای آرایش چشم ریز از سایه مناسب استفاده کنید

 


3.    مداد چشم سفید به کار ببرید

یکی دیگر از ترفندهای آرایش چشم ریز این است که به جای استفاده از مداد چشم های تیره و مشکی، بهتر است درون چشمان خود را با مداد چشم سفید، به رنگ سفید دربیاورید. این کار سبب درشت تر نشان داده شدن چشمان شما خواهد شد و در ترکیب با خط چشم، می تواند چشمانی زیبا و گیرا برایتان به ارمغان آورد. همچنین برخی پیشنهاد می کنند که تا با کشیدن مداد چشم سفید در زیر چشم ها، به چشم ها پهنا بیفزایید و چشمان خود را بزرگتر جلوه دهید. البته این کار نیاز به تخصص و مهارت دارد و البته مداد چشم های با کیفیتی که آرایش چشم شما را مرتب و تمیز نگه دارد.

 

آرایش چشم ریز

 


4.    از خط چشم قهوه ای استفاده کنید

درست است که اغلب خط چشم ها به رنگ مشکی هستند، اما استفاده از یک خط چشم قهوه ای (و یا خط چشمی به رنگ چشمان شما) سبب درشت تر نشان دادن چشمانتان خواهد شد.


5.    ریمل را از یاد نبرید

مانند هر آرایش دیگری، در آرایش چشم ریز نیز نباید ریمل زدن را از یاد ببرید. یکی از راه های مهم برای درشت تر نشان دادن چشمان ریز این است که علاوه بر مژه های بالایی، مژه های پایینی خود را نیز ریمل بزنید.

 

آرایش چشم ریز

 


6.    ابروهای خود را مرتب نگه دارید

چه شما از موهبت ابروهای پر پشت برخوردار هستید و چه خودتان با یک قلمو ابرو طراحی می کنید، همواره به یاد داشته باشید که باید ابروهایی را برای چشمان خود انتخاب نمایید که از پهنای پلک چشمان شما نکاهد. موهای اضافه قسمت زیرین ابرو که به پلک نزدیک هستند را تمیز کنید، با این کار پلک های شما درشت تر نشان داده شده و در نتیجه چشمان شما جلوه بهتری خواهند داشت.

 

آرایش چشم ریز

 


7.    از کانسیلر استفاده نمایید

یکی دیگر از تکنیک های آرایش چشم ریز استفاده از کانسیلر است. کانسیلرها گودی و سیاهی های دور چشم که باعث کوچک تر نشان دادن چشم می شوند، را از بین برده و جلوه چشم ها را افزایش خواهند داد.

 

آرایش چشم ریز

 


8.    ابروهای خود را برجسته نشان دهید

شما می توانید با هایلایت کردن قسمت زیرین و همچنین قوس ابروی خود، آن را برجسته نشان دهید. توجه داشته باشید که این یکی از نکات مهم در آرایش چشم ریز و همچنین درشت تر نشان دادن آن است.

 

آرایش چشم ریز

 


نتیجه گیری

همان طور که خواندید، چشمان ریز می توانند با انتخاب یک سبک صحیحی از آرایش، درشت تر و بزرگ تر نشان داده شوند. کافی است از نکات آرایش چشم ریز که در بالا به آن ها اشاره کرده ایم، استفاده نمایید و چشمان خود را به زیباترین شکل ممکن بیارایید.