بهترین ایده های میوه آرایی شب یلدا

میوه آرایی شب یلدا

  چیزی به فرا رسیدن شب یلدا، این طولانی ترین شب سال باقی نمانده است. این روزها و حتی شاید کمی پیش تر بسیاری از افراد به فکر فراهم کردن وسایل مورد نیاز برای پذیرایی و دورهمی های این شب مهم ایرانی هستند. یکی از کارهایی که بسیای از خانم های جوان انجام می دهند، میوه آرایی شب یلدا است. اگر شما هم دوست دارید سفره شب یلدا را به زیباترین شکل ممکن بچینید و تزئین کنید، با ما در ادامه مطلب همراه شوید تا ایده هایی از میوه آرایی شب یلدا را در اختیارتان قرار دهیم.

  میوه آرایی شب یلدا

  همان طور که می دانید، چیدمان یک سفره زیبا آن هم با میوه ها و غذاهای تزئین شده می تواند میزبانی شما را بهتر کرده و از سوی دیگر اشتها را باز کند. میوه آرایی در کنار تزئین سفره های غذا این روزها از اهمیت ویژه ای برخوردار گشته به گونه ای که افراد زیادی دست به خلاقیت زده و سعی بر تزئین میوه دارند. اما خوب است بدانید که میوه آرایی قواعدی دارد و برای انجام این کار، به ابزاری نیاز دارید. البته نگران نباشید چرا که ما در این مطلب، ایده های میوه آرایی شب یلدا را در اختیارتان قرار می دهیم تا بتوانیم با چیدمانی زیبا از میوه ها، به بهترین شکل از مهمانان خود پذیرایی کنید.

  میوه آرایی شب یلدا

  میوه آرایی شب یلدا را چگونه انجام دهیم؟

  حتما می دانید که میوه هایی مانند انار و هندوانه، به عنوان نمادی از میوه های شب یلدا شناخته می شوند. به همین دلیل شما در میوه آرایی شب یلدا، حتما باید تمرکزی ویژه روی تزئین این میوه ها داشته باشید. از طرفی اگر می خواهید میوه های زیبایی تزئین کنید، خوب است از پیش قالب های میوه به هر طرحی که دوست دارید خریداری نمایید. در کل برای میوه آرایی به این ابزار نیاز خواهید داشت:

  •    سبد
  •    اسفنج
  •    چوب های نازک غذا
  •    قالب های میوه
  •    کاردهای مخصوص طراحی میوه

  میوه آرایی شب یلدا : هندوانه

  هندوانه میوه ای است که شما می توانید از آن برای میوه آرایی شب یلدا استفاده های زیادی کنید. اول اینکه شما می توانید داخل هندوانه را به گونه ای که آسیبی به بافت درونی و بیرونی میوه وارد نشود، خالی کرده و از پوسته هندوانه به عنوان سبد میوه استفاده نمایید. سپس شما می توانید با کمک از قالب های میوه، طرح های زیبا از هندوانه، خیار، سیب و … ایجاد کرده و درون این سبد طبیعی بریزید. همچنین شما می توانید به کمک کاردها مخصوص طراحی میوه، همین سبد از پوست هندوانه را طراحی کرده و روی آن شکل های مختلف ایجاد نمایید.

  میوه آرایی شب یلدا

  میوه آرایی شب یلدا : انار

  انار میوه ای است که دست شما را چندان برای میوه آرایی باز نمی گذارد. درواقع شما می توانید با استفاده از کاردهای مخصوص طراحی میوه، روی پوست آن شکل هایی ایجاد نمایید. همچنین می توانید دانه های انار را جدا کرده و آن را در ظرف های زیبا قرار دهید. این میوه به واسطه دانه های کوچک قرمز رنگش، نمی تواند چندان تزئین شود. پس خوب است به همان شکل ظاهری میوه سر بسته و یا انار دون شده قناعت کنید.

  چند ایده برای میوه آرایی شب یلدا

  کیک هندوانه درست کنید

  به این منظور شما باید هندوانه ای گرد و بزرگ خریداری کنید و آن را با احتیاط پوست بگیرید. سپس آن را همانند کیک در اندازه های مختلف برش زده و روی هم به شکل طبقه ای قرار دهید. بعد کافیست با استفاده از قالب های میوه آرایی، سایر میوه ها را نیز قالب زده و طرح دهید و روی کیک هندوانه ای شکل خود قرار دهید.

  سبد میوه بسازید

  یکی از بهترین روش های میوه آرایی شب یلدا، درست کردن سبد میوه است. برای این کار هم می توانید از سبد و اسفنج استفاده کنید و هم از گلدان های کوتاه که سیخ های میوه شما را نگه دارد. به این منظور باید میوه ها را مانند هندوانه، سیب، انبه، آناناس و … را برش زده و با کمک این قالب ها، طرح هایی از درون آن ها بیرون بکشید. سپس می بایست  آن ها را به هر طرحی که دوست دارید از میان چوب های نازک غذا عبور دهید تا یک سیخ میوه جذاب ایجاد کنید.

  اگر از سبد و اسفنج استفاده می کنید، باید درون سبد را از اسفنج پر کرده و سپس سیخ های میوه را به هر ترتیبی که دوست دارید درون آن بچینید. در غیر این صورت می توانید این سیخ ها را درون یک گلدان پایه کوتاه قرار دهید تا برداشتن آن ها آسان باشد.

  میوه آرایی شب یلدا

  قالب بزنید و در ظرف زیبا بچینید

  برای میوه آرایی شب یلدا حتما لازم نیست تا تخصصی در این زمینه داشته باشید و از میوه ها طرحی های عجیب و غریب بیرون بکشید. بلکه شما می توانید میوه ها را قالب بزنید و آن ها را در ظرف های زیبا بچینید و سرو کنید. همین کار نیز می تواند سفره یلدای شما را زیباتر کند.

  سخن پایانی

  همان طور که گفته شد، شب یلدا یکی از مهم ترین شب های ایرانی ها محسوب می شود. شما می توانید با استفاده از خلاقیت های خود، میوه آرایی را به زیباترین شکل ممکن انجام داده و میزبانی خود را از مهمان ها به یاد ماندنی نمایید.

  نظرات
  guest
  0 نظر
  Inline Feedbacks
  View all comments

  این مطلب چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

  میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آراء: 2

  تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید