تزیین کیک شب یلدا + ۵ ایده گوناگون

تزیین کیک شب یلدا

  در تزیین سفره شب یلدا به جز میوه و آجیل، شیرینی و …، از کیک شب یلدا نیز استفاده می کنیم. به راستی این کیک رونق بخش سفره یلدا بوده و تمام اعضای خانواده به ویژه کودکان را به وجد می آورد. اما از آن جایی که می خواهیم همه چیز در سفره شب چله، جذاب و مطابق با تم آن باشد، جای دارد که به تزیین کیک شب یلدا نیز توجه کرده و کیکی مطابق با حال و هوای یلدا تدارک ببینیم.

  تزیین کیک شب یلدا

  شما می توانید حین خرید کیک برای قرار دادن در سفره یلدا، به سراغ مدل هایی مناسب شب چله بروید و یا خود یک کیک ساده خانگی را با هنر و سلیقه، به کیک شب یلدا تبدیل سازید.

  به صورت بدیهی و پیش فرض می دانیم که کیک شب یلدا باید چیزی از رنگ های سبز و قرمز را در خود داشته باشد، اما در نظر داشته باشید که قرار نیست پرچم سه رنگ ایران را به عنوان کیک شب چله تهیه کنیم. رنگ سبز و قرمز در این کیک باید یادآور انار یا هندوانه باشد و تزیین کیک به همان سبک صورت گیرد.

  نمونه تزیین کیک شب یلدا

  از نمونه تزیین کیک شب یلدا می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. کیک شب یلدا هندوانه

  این مدل کیک می تواند به شکل یک هندوانه کامل و بیضی شکل بوده یا یک هندوانه برش خورده باشد. همه چیز به این بستگی دارد که کیک را برای چند نفر می خواهید و ترجیح می دهید بزرگ و سنگین یا کوچک و جمع و جور باشد. به هر صورت برای تزیین کیک شب یلدا به شکل هندوانه، از رنگ های سبز و سرخ استفاده می کنیم و احتمالا برای راه راه های روی بدنه هندوانه، به رنگ سیاه خامه نیز احتیاج خواهیم داشت.

  تزیین کیک شب یلدا

  2. تزیین کیک شب یلدا اناری

  خب، همگی می دانیم که انار نیز از ملزومات سفره شب یلدا است و نمی توانیم هیچ سفره یلدایی را بدون انار تصور کنیم. برای تزیین کیک شب چله نیز ایده بسیار خوبی است که به سراغ انار برویم. می توانیم یک انار درسته و کامل را به عنوان طرح کیک در نظر گرفته یا ایده سخت تری را در پیش بگیریم. طراحی تزیین کیک به شکل انار نیمه شده که دانه های آن نیز مشخص باشد، بارها سخت تر خواهد بود؛ اما به همان نسبت نیز زیبایی بیشتری دارد.

  3. تزیین کیک میوه ای یلدا

  اما اگر نمی خواهید به دو طرح کلیشه ای انار یا هندوانه وابسته باشید، می توانید از ایده های نوآورانه تزیین کیک شب چله با طرح های موه ای استفاده کنید. در این طرح ها کیک را با میوه های مختلف و خوش آب و رنگ تزیین کرده و کوهی از میوه روی کیک ایجاد می کنند. همین طور شما می توانید از مغز آجیل روی کیک و بین میوه ها استفاده کرده و حال و هوای یلدایی آن را به مراتب پررنگ تر سازید. همین طور می توانید روی کیک از دانه های انار به همراه میوه های خشک و تکه های آناناس و غیره استفاده کنید. به هر صورت این به سلیقه شما بستگی دارد که چطور کیک یلدای خود را متفاوت ساخته و به آن جلوه خاصی ببخشید.

  4. تزیین کیک شب چله به شکل سفره یلدا

  این یکی از ناب ترین ایده های تزیین کیک شب چله محسوب می شود. همان طور که در تصویر می بینید، یک کیک ساده با طرح کامل سفره یلدا تزیین شده و چیزی منحصر به فرد از آب درآمده است. برای تزیین این کیک احتمالا مکافات زیادی خواهید داشت، اما تزیین آن کاری بسیاری لذت بخش خواهد بود و در نهایت از نتیجه کار خود لذت زیادی می برید.

  تزیین کیک شب یلدا

  5. کیک های قرمز و سبز

  در نهایت ساده ترین نوع تزیین کیک یلدا، بازی کردن با رنگ ها است. به این صورت شما می توانید تنها با استفاده از بازی رنگ های سبز و قرمز، کیکی متناسب با حال و هوای شب چله تدارک ببینید. این برای بانوانی که زمان و حوصله کافی برای به کار بردن تزیینات سنگین ندارند، ایده و گزینه ای عالی خواهد بود. به این صورت شما می توانید یک کیک اسفنجی خانگی را به راحتی با خامه رنگی، تزیین کرده و به آن جلوه ای مناسب سفره یلدا ببخشید. حتی این امکان وجود دارد که پایه کیک را سفید در نظر گرفته و روی آن را با خطوط قرمز و سبز، تزیین کنید یا حتی یک عکس از برش هندوانه روی کیک ایجاد نمایید. به هر صورت با استفاده از تیوپ های خمیر رنگی، دست شما برای ایجاد طرح دلخواه خود کاملا باز خواهد بود و می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

  سخن پایانی

  تزیین کیک شب یلدا مانند تزیین سفره یلدا، یکی از کارهای جذابی است که برای سپری کردن بلندترین شب سال، انجام می دهیم. توصیه می کنیم که از این کار نهایت لذت را ببرید.

  نظرات
  guest
  0 نظر
  Inline Feedbacks
  View all comments

  این مطلب چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

  میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آراء: 1

  تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید