خرید اینترنتی حلقه ازدواج، مزایا و معایب

خرید اینترنتی حلقه ازدواج

  خریدن حلقه ازدواج یا حلقه نامزدی یکی از کارهایی است که باید در زمره مقدمات برگزاری مراسم عروسی جای دهیم. شاید برای خرید حلقه نامزدی کمی راحت تر برخورد کرده باشید، اما خرید حلقه ازدواج معمولا با وسواس بیشتری از سوی زوج ها همراه می شود. در این میان با توجه به شکل ارتباطات و دنیای خرید و فروش آنلاین امروزی، خرید اینترنتی حلقه ازدواج نیز رواج پیدا کرده است. به واقع با اینترنتی شدن بسیاری از خریدهای روزمره، به نظر می رسد که مردم رفته رفته طلا و جواهرات خود را نیز به سمت خرید آنلاین برده و چنین سبک از خرید را می پذیرند.

  شاید چند سال پیش تصورش را نمی کردید که روزی امکان خرید اینترنتی حلقه ازدواج وجود داشته باشد، اما این روزها بعضی از زوج ها برای انتخاب حلقه عروسی خود، به سراغ فروشگاه های آنلاین رفته و بدون این که نیاز باشد مغازه ها را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارند، به راحتی و با چند کلیک خرید خود را به انجام می رسانند.

  در اینجا به دنبال آن هستیم که مزایا و معایب خرید اینترنتی حلقه ازدواج را با یکدیگر بررسی نماییم.

  خرید اینترنتی حلقه ازدواج

  برای خرید اینترنتی حلقه ازدواج باید شناخت خوبی نسبت به طلا و جواهرات داشته باشید و در غیر این صورت پیش از انتخاب و خرید؛ کمی مطالعه انجام دهید. به علاوه شما باید سایز انگشت خود و همسر آینده تان را به خوبی و به صورت دقیق بدانید.

  از آن گذشته به سراغ فروشگاه های فروش طلا و جواهرات آنلاینی بروید که دارای اعتبار کافی بوده و بتوانید با اطمینان خرید خود را از آن ها به صورت اینترنتی انجام دهید. تصاویر واقعی و از تمام زوایا باید از حلقه ازدواج و یا هر طلا و جواهر دیگری گرفته شده و تمام ظرافت های آن مشخص شده باشند.

  مدل های حلقه ازدواج ست

  مزایای خرید اینترنتی حلقه ازدواج

  از مزایای خرید اینترنتی حلقه ازدواج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •    شما نیازی به ترک منزل و هدر دادن زمان زیادی برای گشت و گذار در بازارهای طلا فروشی ندارید. کافی است که در منزل نشسته و با چند کلیک در فروشگاه های آنلاین طلا و جواهرات؛ حلقه مورد نظر خود را انتخاب کرده و با پرداخت آنلاین، آن را خریداری نمایید.

  •    شما فرصت دارید تا هر آن قدر می خواهید نسبت به حلقه های مورد نظر خود تحقیقات انجام داده و آن ها را در مقایسه با یکدیگر قرار دهید. شاید این فرصت حین خرید حضوری محدود بوده و نتوانید بارها و بارها حلقه مورد نظر خود را بازبینی کرده و آن را در کنار نمونه های دیگر قرار دهید. اما در شکل خرید اینترنتی، شما فرصت دارید که چندین گزینه را در کنار یکدیگر گذاشته و آن ها را از هر لحاظ با هم مقایسه نمایید. این به شما کمک می کند تا انتخابی سنجیده تر داشته و کمتر از انتخاب خود پشیمان شوید.

  •    برای انتخاب بهترین حلقه ازدواج، فرصت جستجو در اینترنت را خواهید داشت. شما می توانید حلقه مورد علاقه خود را گوگل کرده و به سهولت به همان چیزی که می خواهید برسید. در حالی که در شکل خرید حضوری، ممکن است 10 ها مغازه طلا فروشی را پشت سر گذاشته؛ اما موفق به پیدا محصول مورد علاقه خود نشوید.

   

  خرید حلقه ازدواج

  خرید حلقه ازدواج

  معایب خرید اینترنتی حلقه ازدواج

  از معایب خرید اینترنتی حلقه ازدواج نیز باید نکات زیر را در نظر داشت:

  •    در این شکل از خرید شما نمی توانید حلقه را در دست خود قرار داده و نما و جلوه ی آن را در دست خود ببینید. حتما می دانید که هر حلقه ای فارغ از این که چقدر زیبا یا معمولی باشد، ممکن است در ترکیب یک دست فوق العاده زیبایی داشته و در یک دست دیگر، معمولی و بی جلوه به نظر برسد. متاسفانه با خرید آنلاین حلقه ازدواج یا هر طلا و جواهر دیگری، فرصت تست نما و ظاهر آن را بسته به فیزیک خود از دست خواهید داد.

  •    حین خرید حلقه ازدواج به صورت اینترنتی امکان چانه زنی را نیز از دست می دهید. حتما شما نیز تجربه چانه زنی بر قیمت حین خریدهای خود را داشته اید. این عادت در طلافروشی ها نیز دنبال می شود و شاید موفق به کم کردن چیزی از قیمت حلقه ازدواج مورد نظر خود شوید. اما حین خرید اینترنتی چنین امکانی وجود نخواهد داشت و باید مبلغ ثبت شده در وب سایت را عینا پرداخت نمایید.

  •    در نهایت اگر نسبت به انتخاب یک وب سایت معتبر فروش طلا و جواهرات دقت نداشته باشید، ریسک از دست دادن پولی که برای خرید حلقه اختصاص داده اید؛ را همراه خواهید داشت و ممکن است با کلاهبرداری در این زمینه روبرو شوید.

  نتیجه گیری

  توصیه می کنیم که اگر مایل به خرید اینترنتی حلقه ازدواج هستید، بار اول این تست را روی خرید حلقه نشان انجام دهید تا در خرید حلقه عروسی و اصلی خود، ریسک زیادی نکرده باشید.

  نظرات
  guest
  0 نظر
  Inline Feedbacks
  View all comments

  این مطلب چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

  میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آراء: 0

  تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید