۴ نمونه از انواع مدل بافت مو مجلسی

مدل بافت مو مجلسی

  بدون تردید آرایش موها یکی از مهم ترین موارد در آراستگی و زیبا نشان داده شدن افراد محسوب می شود. نمی شود که شما آرایشی زیبا روی صورت خود طراحی و اجرا کرده باشید، در حالی که موهایتان را به حال خود رها کنید! درست است که آرایش موها آن هم به تنهایی کار بسیار سختی است، اما شما می توانید از روش های مختلفی برای آراییدن موهای خود استفاده کنید. یکی از همین روش ها، استفاده از انواع مدل بافت مو است. ما در این مطلب قصد داریم شما را با انواع مدل بافت مو مجلسی آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

  انواع مدل بافت مو مجلسی

  پیش تر درباره انواع مدل بافت مو سخن گفتیم و شما را با مدل ها و سبک های متفاوتی آشنا کردیم. اما در این مطلب قصد داریم انواع مدل بافت مو مجلسی را به شما معرفی کنیم. مدل بافت مو مجلسی با سایر مدل های بافت مو متفاوت است، به این صورت که برای حضور در یک مجلس رسمی، شما نباید از مدل های بافت مو فانتزی استفاده نمایید، به همین دلیل آشنایی با انواع مدل بافت مو مجلسی می تواند در این زمینه به شما کمک شایانی نماید:

  1. بافت پهن موی جلوی سر

  یکی از زیباترین انواع مدل بافت مو مجلسی، بافت پهن موی جلوی سر است. شما می توانید با این بافت زیبا، قسمت جلوی سر خود را با تلی طبیعی بیارایید. این مدل از بافت مو، به چهره شما ملاحت و زیبایی می بخشد، در حالی که می توانید این کار را به سادگی انجام دهید. برای این مدل از بافت، می توانید موهای جلوی سر خود را از یک سمت بافت و به سمت دیگر سر خود بکشانید و یا این که از هر دو طرف سر خود موهایتان را به سمت دیگری ببافید؛ تا دو تل مویی در قسمت جلوی سر شما شکل گیرد.

  بافت پهن موی جلوی سر

  بافت پهن موی جلوی سر

  2. بافت شینیونی

  آیا می دانید یکی از محبوب ترین انواع مدل بافت مو مجلسی، بافت شینیونی است. شما می توانید به کمک این روش موهای خود را به زیبایی بیارایید. به این منظور می بایست از دو سوم قسمت پشتی سر خود به شکل پهن موهای خود را پهن ببافید و در نهایت آن ها را به شکل گوجه در پایین سر خود، و یا در هر قسمت که مایلید جمع نمایید. سپس باید با سنجاق سر و یا کش های مجلسی و براق آن را محکم کنید. حتی می توانید برای جلوه بیشتر این مدل از مو، در بخش های مختلف بافت موی سر خود، گل و نگین نیز قرار دهید.

  بافت شینیونی

  بافت شینیونی

  3. بافت و موی باز

  اگر می خواهید بخشی از موهای خود را باز بگذارید و اما در عین حال از مدل بافت مو نیز استفاده کرده باشید، می توانید مدل هردوی این مدل را در کنار هم روی موهای خود پیاده سازی کنید. در این حالت باید از گوشه های سر خود به قسمت مساوی مو جدا کرده و ببافید، در حالی که سایر موهای خود را به حال خود رها کرده اید. اکنون موهای بافته شده را به وسط سر بکشانید و با سنجاق سر و یا کشی زیبا، به بخش میانی سر خود متصل نمایید. در این حالت شما بافت های تل مانندی را روی موهای باز خود خواهید داشت. توجه داشته باشید که در صورت تمایل می توانید چندین بافت را روی سر خود به این شیوه ایجاد نمایید.

  بافت و موی باز

  بافت و موی باز

  4. مدل بافت موی دم اسبی

  خانم های جوان علاقه زیادی به موهای دم اسبی شده دارند. اگر شما هم جز همین دسته از افراد هستید و از طرفی می خواهید موهای خود را ببافید، می توانید از مدل بافت موی دم اسبی که یکی از انواع مدل بافت مو مجلسی است، استفاده نمایید. به این منظور شما می توانید از انواع مدل بافت مو استفاده کنید، هم بافت موی ساده، هم تیغ ماهی و حتی بافت های کوچکی که در نهایت با یکدیگر ترکیب می شوند. این به سلیقه شما بستگی دارد. اما پیشنهاد ما این است که در این مدل از بافت مو، حتما قسمت جلو سر خود را ساده درست کنید و از پیچ و تاب دادن به موهای این بخش جدا بپرهیزید.

  مدل بافت موی دم اسبی

  مدل بافت موی دم اسبی

  چند نکته برای پیاده سازی انواع مدل بافت مو مجلسی

  توجه کنید که اجرای انواع مدل بافت مو مجلسی زمانی می تواند بسیار تاثیر گذار بوده و جلوه گر باشد که بافت ها تمیز و مرتب انجام شده باشند. پس بهتر است قبل از شروع به بافت، حتما موهای خود را به خوبی شانه بزنید، صاف کنید و در صورت لزوم تاف بزنید تا موهایتان شاخه شاخه نشوند. حتی در انتها بهتر است چند بار تافت روی سر خود اسپری کنید تا موهایتان به همان مدل زیبا تا انتهای مهمانی روی سرتان باقی بمانند.

  همچنین بخوانید: آموزش بافت موی کوتاه

  نتیجه گیری

  همان طور که خواندید، انواع مدل بافت مو مجلسی مختلف هستند که شما می توانید مطابق با سلیقه خود هر کدام را که دوست دارید، روی موهای خود پیاده سازی نمایید. البته اگر در این کار تبحر نداشته و اعتماد به نفس کافی ندارید، آرایشگرهای مختلفی هستند که می توانند شما را در این زمینه کمک نمایند.

  نظرات
  guest
  0 نظر
  Inline Feedbacks
  View all comments

  این مطلب چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

  میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آراء: 1

  تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید