خانه  /  دسته بندی بلاگ  /  مد و زیبایی  /  انواع مدل های مانتو مجلسی کار شده


تصویر پست

انواع مدل های مانتو مجلسی کار شده


آواتار

سمیرا
1 ماه پیشمانتو مجلسی کار شده با پولک دوزی، مروارید دوزی، گل دوزی، خامه دوزی و غیره از بهترین مدل های مانتو مجلسی و شیک به حساب می آیند و برای شرکت در مجالس و میهمانی ها عالی هستند.


مانتو مجلسی کار شده از انواع مانتوهای شیک و مناسب میهمانی ها و شرکت در مجالس است. اگر چه هزینه خرید این مدل مانتو بیشتر است، اما با توجه به کارایی که برای حضور در میهمانی ها، مجالس، جلسات رسمی و غیره دارند، ارزش خرید خود را دارا هستند.

نکته جالب توجه این است که شما می توانید با استفاده از تکنیک های طراحی و تزیین مانتو، روی مانتوی ساده و ارزان قیمتی که خریداری کرده اید، کار کرده و مانتوی مجلسی کارکرده ایجاد کنید.

خانم های لاکچری پسند در ست کردن کیف و کفش و روسری یا شال با مانتوهای کار شده مهارت زیادی دارند و هارمونی فوق العاده ای در این شکل ایجاد می کنند.

در ادامه به تعدادی از مدل های مانتو مجلسی کار شده می پردازیم که هر یک می توانند ایده هایی جالب برای تزیین مانتوهای معمولی باشند.

مانتو مجلسی کار شده

مانتو مجلسی کار شده با گل

به کار بردن گل های برجسته روی آستین های مانتو، بالا تنه یا بخش پایینی دامن مانتو، جلوه ای فوق العاده به وجود خواهد آورد. معمولا به کار بردن گل هایی با رنگ متضاد و یا به صورتی که روی رنگ زمینه مانتو جلوه گر باشند، عالی به نظر می رسد. این گل ها می توانند به صورت پراکنده یا متمرکز باشند و هر یک زیبایی خاص خود را خواهند داشت.

 

مانتو مجلسی کار شده

 

مانتو مجلسی کار شده با پولک دوزی

پولک دوزی کردن مانتوهای ساده به ویژه مانتوهای مشکی ساده و شیک، ایده ای عالی خواهد بود. پولک دوزی آستین ها، یقه مانتو و یا پولک دوزی پراکنده در پایین تنه و ساختار بدنه مانتو، جلوه ای عالی به وجود می آورد. این مدل مانتوها برای شرکت در مجالس شب و میهمانی های رسمی، حتی جلسات کاری سطح بالا، گزینه های بی نظیر محسوب می شوند و به راحتی می توانید چنین مدل مانتوهایی را با کیف و کفش مشکی و رسمی ست کنید.

 

مانتو مجلسی کار شده

 

مانتو مجلسی خامه دوزی شده

خامه دوزی روی مانتوهایی با رنگ های تند نیز عالی است. خامه دوزی با طرح های مختلف بسته به سلیقه شما، مناسبت خواهد داشت. می توانید از خامه دوزی به شکل متمرکز و یا با طرح های پراکنده استفاده کنید. این البته به ترکیب اصلی مانتو نیز بستگی دارد و باید با توجه به این که مانتوی شما چه فرم و دوخت و حتی رنگ پایه ای دارد، رنگ خامه دوزی روی آن را انتخاب کنید.

 

مانتو مجلسی کار شده

 

مانتو مجلسی نوار دوزی شده

نوار دوزی یکی از ساده ترین طرح های تزیینی است که می توانید روی مانتو به کار ببرید. این نوار دوزی می تواند در بخش کناره و لبه آستین ها، لبه دامن مانتو و نیز سایر قسمت های چون آستین یا بدنه بوده و با طرح های مختلف جلوه گری داشته باشد.

 

مانتو مجلسی کار شده

 

مانتو مجلسی سنگ دوزی شده

سنگ دوزی مانتو روال سخت تری نسبت به موارد قبلی دارد و باید در انجام آن ظرافت و دقت زیادی به کار گرفته شود. برای سنگ دوزی مانتو کمی محدودیت پارچه پایه خواهیم داشت. اگر پارچه پایه قابلیت تحمل وزن سنگ دوزی را نداشته باشد، باید از این مورد صرف نظر کنید. پارچه های نازک و سبک، قادر به تحمل سنگ دوزی نبوده و پس از انجام سنگ دوزی فرم اولیه و شکیل خود را از دست می دهند.

 

مانتو مجلسی کار شده

 

گیپور دوزی مانتو مجلسی کار شده

گیپور دوزی از بهترین ایده های مانتو مجلسی کار شده است. توجه داشته باشید که مانتوی پایه شما باید قابلیت گیپور دوزی را داشته باشد. اغلب از گیپور دوزی در بخش آستین یا پایین دامن مانتو و در بیشتر مواقع به صورت ترکیبی و هر دوی آن ها استفاده می شود. در صورتی که فرم اولیه مانتو اجازه دهد، آستین اولیه آن تغییر فرم پیدا کرده و به جای بخشی از آن پارچه گیپور اضافه می شود، همین طور در مورد بخش پایینی دامن مانتو نیز اضافه کردن پارچه گیپور را خواهیم داشت.

 

مانتو مجلسی کار شده

 

مانتو مروارید دوزی شده

مروارید دوزی مانتوهای مجلسی از جدیدترین متدهایی است که برای تزیین کردن مانتوها به کار گرفته می شود. ساده ترین مانتوها را می توانید به کمک مروارید دوزی به مانتوی شیک و مجلسی تبدیل ساخته و از پوشیدن آن لذت زیادی ببرید. مروارید دوزی می تواند در بخش یقه متمرکز شده یا تنها به آستین ها تعلق داشته باشد. همین طور ممکن است شما از مروارید دوزی پراکنده و در تمام سطح مانتو لذت ببرید. به هر صورت مروارید دوزی چیزی است که می توانید به راحتی خود در منزل انجام داده و با کمی مهارت و ظرافت به مانتویی شیک و جذاب دست یابید.

 

مانتو مجلسی کار شده

 

کلام پایانی

به هر ترتیب که مانتو مجلسی کار شده را انتخاب کنید، سایر متعلقات پوشش شما، از جمله کیف و کفش مجلسی و شال و غیره می توانند تاثیر بسیاری در ظاهر شما داشته باشند. برای این که بانویی شیک و جذاب باشید باید به هر یک از این موارد دقت و توجه کافی به خرج دهید.