خانه  /  دسته بندی مقالات  /  ثبت خاطره  /  تکنیک های ژست عکس گرفتن


تکنیک های ژست عکس گرفتن

تکنیک های ژست عکس گرفتن


آواتار

سمیرا
4 ماه پیشبرای داشتن بهترین ژست عکس گرفتن باید به حالت موها، حالت قرارگیری بازوها، سفیدی چشم ها، زاویه بینی در عکس و غیره توجه داشته باشید.


حقیقت این است که همه ما مدل های عکاسی نیستیم و از طرف دیگر عکس گرفتن و ثبت خاطرات زیبا را دوست داریم. اما برای آن که بتوانیم تصاویری زیبا و جذاب از خود، فرزند و یا همراهانمان به ثبت برسانیم، لازم است تا به خوبی ژست عکس گرفتن را بلد باشیم. حال سوال این است که آیا با بهترین ژست های عکس گرفتن آشنایی دارید؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا تکنیک های ساده برای ژست عکس گرفتن را به شما بیاموزیم.


ژست عکس گرفتن

امروز با لطف تکنولوژی های پیشرفته، هر فردی می تواند با داشتن یک گوشی موبایل، یک تصویر زیبا خلق کند که البته هرچه کیفیت دوربین آن بهتر باشد، مسلما تصویر باکیفیت تری را ثبت خواهد کرد. اما در کنار کیفیت دوربین، ژست عکس گرفتن هم مهم است. حتما دیده اید و یا برایتان پیش آمده است که در عین زیبایی و آراستگی، در تصاویر چندان زیبا و جذاب به نظر نرسیده اید. مشکل تنها در ژست عکاسی است.
مدل ها و عکاسان حرفه ای که با این رشته سر و کار دارند، به خوبی با تکنیک های آن آشنا هستند. کار سختی نیست، شما می توانید با رعایت چند قانون کوچک، تصاویری زیبا خلق نمایید.


تمرکز روی موها

اغلب ما به موها به عنوان عضوی از بدن می نگریم که چندان روی آن کنترلی نداریم. اما حققیت درست برعکس این است. هر فردی ظاهری متفاوت با موهای خود پیدا می کند، به همین دلیل است که در ژست عکس گرفتن، باید توجه زیادی به موها نشان دهید. اولین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که موهایی که روی شانه ها می نشینید در عکس وحشتناک به نظر می رسند. در این حالت می توانید چند مدل مختلف را در عکس گرفتن مد نظر قرار دهید:


در هر حال می بایست موهای روی شانه را از روی سرشانه کنار بزنید. بهترین حالت این است که اگر موهای پریشان دارید، آن ها را ببندید و یا به حالتی جمع کنید که صورت شما دیده شود. حتی اگر موهای شما مرتب و صاف است و دوست دارید موهایتان را باز بگذارید، حالتی را انتخاب نمایید که چهره شما در تصویر ثبت شود.

 

ژست عکس گرفتن


چانه و گوش ها

هنگامی که به طور عادی و بدون ژست گرفتن ایستاده اید، حتی اگر لاغر هم باشید، صورتتان را به گونه ای فرم می دهید که بعضا غبغب شما به راحتی دیده می شود. اما برای ژست عکس گرفتن باید حالت صورت خود را تغییر دهید. برای عکس گرفتن خوب است تا مقداری چانه خود را به جلو بکشید تا غبغب شما دیده نشده و در عوض صورت شما جذاب تر نمایان شود.

 

ژست عکس گرفتن

 

بازوها

یکی دیگر از اعضای بدن که در ژست عکس گرفتن بسیار اهمیت دارند، بازوها هستند. هنگامی که مردم به طور طبیعی می ایستند، بازوهای آن ها به شکلی عادی و در حالتی غیر کشیده کنار بدنشان قرار می گیرند. اما برای آنکه در عکس ها زیباتر دیده شوید، خوب است که بازوهای خود را بکشید. بازوها را به بیرون کشیده تا آن ها لاغرتر دیده شوند و همچنین احساس فشرده شدن آن ها به بدن در تصویر دیده نشود.

 

ژست عکس گرفتن


چرخش بالاتنه

همه افراد دوست دارند در تصاویر لاغرتر به نظر برسند. تنها کاری که می توانید برای ژست عکس گرفتن در این حالت انجام دهید این است که بالاتنه خود را از پایین تنه جدا کرده و همانند تصویر برای نگاه کردن به دوربین بچرخید. در واقع خوب است که کمی مایل به دوربین ایستاده و بالاتنه و سر خود را مقداری به سمت دوربین متمایل سازید. در این حالت شما لاغرتر از آنچه که هستید در تصویر دیده می شوید.

 

ژست عکس گرفتن


چرخش شانه ها

این یک نکته بسیار ساده اما مهم است. اگر شما همان طور مستقیم رو به روی دوربین بایستید، بسیار بزرگ تر و چاق تر از آنچه که هستید در تصویر ثبت شده به نظر خواهید رسید. این کار می تواند در هنگام ضرب و شتم یک بازیکن فوتبال یا مدیرعامل یک شرکت بزرگ عملی باشد، اما هنگام عکس گرفتن اصلا ایده خوبی به نظر نمی رسد. برای حل این مشکل، خوب است تا سرشانه ها را مقداری بچرخانید و همانند تصویر بایستید.

 

ژست عکس گرفتن


توجه به سفیدی چشم

اگر می خواهید تصویری از سوژه مورد نظرتان ثبت کنید که گویا در رویا خود فرو رفته است، نباید حالتی را برای ژست عکس گرفتن در نظر بگیرید که بسیاری از قسمت های سفیدی چشم وی، در تصویر پیدا شود. شما باید خط چشم سوژه خود را کنترل کنید و حتما به گونه ای عکس بگیرید که عنبیه چشم وی دیده شود.

 

ژست عکس گرفتن


حالت قرارگیری بینی

اجازه ندهید که بینی صورت فرد را در تصویر تقسیم کند. در واقع بهتر است سوژه مورد عکاسی به گونه ای بایستد که نوک بینی او، از نیم عقبی صورت وی، تجاوز نکند (درست مانند آنچه که در تصویر می بینید). در واقع خوب است که در تصویر بخش های مختلف صورت فرد دیده شود و نه تنها یک طرف صورت با یک بینی!

 

ژست عکس گرفتن


سخن پایانی

همان طور که خواندید، برای خلق یک تصویر زیبا از یک صورت و ایجاد یک پورتره، بهتر است به نکاتی که برای ژست عکس گرفتن به شما آموختیم، توجه نمایید. بی تردید با در نظر گرفتن این نکات، شما از امروز می توانید تصاویری زیباتر از خود و یا سوژه عکاسیتان ثبت نمایید.