آداب خواستگاری رفتن و اصول صحیح را بشناسیم

آداب خواستگاری رفتن

  وقتی عاشق می شوید، پس از مدتی سرگردانی سرانجام باید خود را برای خواستگاری رفتن آماده کنید. این راه درستی است که شما را به معشوق رسانده و می توانید به وسیله آن یک عمر زندگی زناشویی عاشقانه را تجربه کنید. البته برای آن که همه چیز خوب پیش رفته و موفق به دریافت جواب دلنشین “بله” شوید، باید آداب خواستگاری رفتن را به خوبی بدانید.

  با دانستن آداب خواستگاری رفتن و رعایت و اجرای آن ها، در روز خواستگاری یک جنتلمن واقعی خواهید بود و حتما موفق به ربودن دل خانواده ی عروس خواهید شد.

  آداب خواستگاری رفتن و اصول صحیح را بشناسیم

  برای مرور کردن این آداب در ادامه با ما همراه باشید.

  آداب خواستگاری رفتن

  لباس مناسب خواستگاری

  خواستگاری رفتن به خودی خود استرس دارد. هرچقدر که از خود مطمئن باشید باز لازم است تا مواردی را با مرور کنید تا در این روز با آرامش بیشتری در خانه معشوق خود حاضر شده و او را از خانواده و بزرگانش خواستگاری نمایید و این را می توانید با دانستن آداب خواستگاری رفتن به دست آورید.

  وقتی قرار است به خواستگاری بروید، باید در نهایت آراستگی داشته و بهترین و رسمی ترین لباس خود را به تن کنید. برای آقایان پوشیدن کت و شلوار شیک و کاملا آراسته و برای خانواده داماد که او را همراهی می کنند؛ لباس ها ی شیک و رسمی لازم خواهد بود. اگر لازم است برای مرتب کردن موها و اصلاح صورت خود به آرایشگاه بروید و از هیچ چیزی برای آراسته تر بودن، دریغ نکنید. اگر واقعا به دنبال جواب “بله” هستید، باید تمام تلاش خود را در این شب به خرج دهید تا بعدها افسوس آن را نخورید!

  آداب خواستگاری رفتن

  آداب خواستگاری رفتن

  به علاوه آراستگی کامل و به تن داشتن لباس های رسمی و شیک، اعتماد به نفس درونی شما را نیز بالاتر خواهد برد و در این نبرد عاشقانه پیش رو، قوی تر ظاهر می شوید. در این جلسه از خیر بیت مشهور “تن آدمی شریف است به جان آدمیت، نه همین لباس زیباست نشان آدمیت”، بگذرید. این بار اتفاقا تن آدمی به لباس زیبا، ارزنده تر خواهد بود و باید تجملاتی رفتار کنید.

  خرید گل و شیرینی

  خب به بخش جذاب خواستگاری رفتن، یعنی خرید گل و شیرینی می رسیم. قرار نیست که میلیون ها تومان برای این بخش هزینه کنید، اما خسیسی هم به خرج ندهید. یکی از آداب خواستگاری رفتن این است که بداند بایدگل خواستگاری باید از گل های دیگر متفاوت باشد. انتخاب دسته گل خواستگاری یا سبد گل عالی خواهد بود. بهتر است از رنگ سرخ برای انتخاب گل خواستگاری استفاده کنید تا مستقیم به قلب عروس خانوم نفوذ پیدا کنند.

  همچنین در خرید شیرینی نیز سلیقه به خرج دهید. به سراغ شیرینی فروشی هایی بروید که شیرینی های خاص و با ظاهری متفاوت دارند. این یک شب خاص و به یاد ماندنی است و باید هر چیزی در حوزه آن، متفاوت باشد. حتی بسته بندی شیرینی و نحوه تقدیم کردن آن به عروس خانم باید کاملا ویژه باشد.

  صحبت های لازم در خواستگاری

  پس از سلام و احوالپرسی های اولیه و گذشته دقایقی، باید وارد بحث های اصلی شوید. در اینجا لازم است که وضعیت کاری و شرایط مالی و زندگی خود را به خوبی تشریح کرده و جای سوالی در ذهن خانواده عروس باقی نگذارید. ممکن است آن ها نیز سوالاتی در زمینه خرید جهیزیه عروس و حتی جهیزیه داماد داشته باشند. البته معمولا این صحبت ها به جلسه بله برون مربوط می شود و در آن جلسه درباره آن ها صحبت شده و تصمیم گیری های لازم اتخاذ می گردد.

  در جلسه خواستگاری باید در خصوص تحصیلات خود، شرایط خانوادگی، انتظارات از همسر، تعهد به ادامه تحصیل همسر و غیره بپردازید. احتمالا خانواده داماد در این جلسه، سوالات زیادی مطرح می کنند و داماد باید در نهایت ادب و احترام و با حوصله و صداقت به تک تک آن ها پاسخگو باشد. آن ها انتظاراتی داشته و از شما در خصوص برآورده کردن آن انتظارات می پرسند. ممکن است پدر داماد از محل زندگی شما و خانه ای که برای شروع زندگی مشترک در نظر گرفته اید، بپرسد. مادر عروس در مورد ادامه تحصیل عروس خانوم یا شرایط کاری وی سوال خواهد کرد و … . برخی از این سوالات شاید ضرورت چندانی نداشته و یا حتی پاسخ درستی برای آن ها از پیش در ذهن خود آماده نکرده باشید، اما لازم است که به همه ی سوال ها با نهایت احترام و حوصله پاسخ بگویید.

  آداب خواستگاری رفتن و اصول صحیح را بشناسیم

  همراه بردن حلقه از آداب خواستگاری رفتن امروزی

  به تازگی رواج پیدا کرده است که خانواده داماد در روز خواستگاری یک انگشتر یا حلقه نشان نیز همراه برده و به عروس خانوم تقدیم می کنند. اگر چه این حلقه به عنوان حلقه نامزدی یا ازدواج شناخته نمی شود، اما می توان از آن به عنوان یک پیشکشی استفاده کرده و پس از دریافت جواب بله، انتظار داشت که عروس خانوم انگشتر را در انگشت نامزدی خود قرار دهد.

  کلام آخر

  آداب خواستگاری رفتن به شما کمک می کند که بهترین جلوه از خود در شب خواستگاری را نشان داده و در قلب خانواده عروس جا باز کنید. در جلسه خواستگاری به سبک نشستن خود، توناژ صدا، لحن گفتار، نگاه و غیره توجه و دقت کافی داشته باشید و تمام سعی خود را برای به دست آوردن جواب مثبت از عروس خانوم و خانواده وی، به کار بگیرید.

   

  نظرات
  guest
  3 نظر
  قدیمی ترین
  جدیدترین بیشترین رای
  Inline Feedbacks
  View all comments
  آرمان
  آرمان
  4 ماه قبل

  با این وضعیت قیمت طلا یه حلقه اضافه کی میخره واسه خواستگاری اخه

  اسلامی
  اسلامی
  4 ماه قبل

  ما نمیدونیم واسه خواستگاری فقط باید با پدر و مادر بریم یا چهارتا بزرگترم همراهمون باشه خوبه

  حسین
  حسین
  4 ماه قبل

  الان دیگه خواستگاری فرمالیتست و مث زمان قدیم نیست. همه از قبل بریدن و دوخت فقط جهت آشمایی خونواده هاس

  این مطلب چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

  میانگین امتیاز 3.3 / 5. تعداد آراء: 3

  تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید