خانه  /  دسته بندی مقالات  /  عروس  /  نکات مهم انتخاب کیک عقد که خوب است بدانید


نکات مهم انتخاب کیک عقد که خوب است بدانید

نکات مهم انتخاب کیک عقد که خوب است بدانید


آواتار

سمیرا
1 ماه پیشبرای انتخاب کیک عقد باید به چه نکاتی توجه داشت؟ چطور این کیک را انتخاب کنیم که تناسب خوبی میان ظاهر و جلوه آن و نیز طعم و کیفیت مواد اولیه برقرار بوده و در میهمانی عقد، به حد کافی عالی به نظر برسد؟


برای برگزاری یک جشن، پیمودن مراحل تدارکات، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به گونه ای که بدون این مراحل و یا از قلم انداختن آن ها می تواند در برگزاری جشن خلل ایجاد نماید. یکی از اقلامی که در تمامی جشن ها حضور آن به شدت احساس می شود، کیک است. از جمله مراسم مهمی که اغلب افراد در طول زندگانی خود آن را تجربه می کنند، کیک عقد است که در چک لیست مقدمات عروسی نیز حضور دارد. بدون تردید یکی از اقلام که برای برگزاری جشن عقد لازم خواهد بود، همین کیک عقد است. اما آیا می دانید برای انتخاب کیک عقد باید به چه نکاتی توجه نمایید؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا نکات مهم انتخاب کیک عقد را با یکدیگر برشماریم.

 

کیک عقد

 

نکات مهم انتخاب کیک عقد

مراسم عقد درست مانند مراسم عروسی برای زوج هایی که می خواهند وارد برهه جدیدی از زندگی خود شوند، اهمیت دارد. در کنار مواردی مانند خرید لباس عقد، انتخاب حلقه ازدواج، چیدمان فضا و ...، انتخاب کیک عقد نیز از جمله مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای نمود. به عنوان زوجی که قصد شروع زندگی با یک مراسم فوق العاده را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم این راهنمای انتخاب کیک عقد را بخوانید تا بتوانید به آسانی کیک مناسب این مراسم را برگزینید:

راهنمای انتخاب کیک عقد

سایز کیک

یکی از موارد مهمی که در انتخاب کیک عقد باید به آن توجه کنید، سایز و اندازه کیک است. به این منظور می بایست از تعداد مهمانی که دعوت می کنید، اطمینان حاصل نمایید و همیشه این تعداد را کمی بیشتر از میزان واقعی متصور شوید. چرا که اگر تعداد مهمانان را کمتر در نظر بگیرید، احتمال سفارش کیک در سایز کوچک تر از حد متناسب زیاد خواهد شد و به این صورت شما نمی توانید به خوبی از مهمانان خود پذیرایی نمایید. به همین دلیل لازم است تا تعداد مهمانان خود را مقداری بیش از آنچه که به واقع هستند تصور کنید تا کیکی متناسب را سفارش دهید؛ کم آوردن کیک می تواند مراسم شما را کلی خراب کند.

 

کیک عقد

 

کیفیت کیک

بدون تردید کیفیت کیکی که قرار است با آن از مهمانان خود پذیرایی کنید نیز بسیار مهم است. پس به شما پیشنهاد می کنیم هرگز کیفیت را فدای قیمت نکنید. درست است که برخی از شیرینی فروشی ها با قیمت های بسیار پایین شما را وسوسه به سفارش کیک می کنند، اما بهتر است پیش از سفارش، حتما از کیفیت کیک عقد اطمینان حاصل نمایید. تصور آنکه از مهمانان خود با کیک بدمزه و بی کفیت پذیرایی کنید نیز می تواند بسیار وحشتناک باشد.

ظاهر کیک عقد

ظاهر کیک عقد هم بسیار مهم است. از آنجایی که این کیک را برای مراسم عقد خود انتخاب می کنید، می بایست کاملا متفاوت با آنچه که در سایر مراسم ها برمی گزینید، باشد. به شما پیشنهاد می کنیم کیک عقد را چند طبقه انتخاب نمایید چرا که این مدل از کیک، جذابیت ویژه ای دارد. از سوی دیگر حتما خوب است تا کیک عقد را سفید و به رنگ روشن انتخاب نمایید و از انتخاب طرح های رنگی خودداری کنید، مگر آنکه شما تم خاصی از رنگ را برای لباس عقد خود انتخاب کرده اید. مثلا اگر تم انتخابی لباس مراسم عقد شما صورتی است، بد نیست تا گل هایی صورتی رنگ را روی کیک خود سفارش دهید تا با لباس شما همخوانی داشته باشد.

 

کیک عقد

 

زمان تحویل

یکی از مهم ترین مواردی که در سفارش کیک عقد باید به آن توجه نمایید، زمان تحویل کیک است. از این رو شما حتما باید به سراغ شیرینی فروشی روید که از این نظر بسیار خوش قول است. به همین دلیل خوب است تا به هر شیرینی فروشی و کیک پزی اعتماد نکنید و حتما سابقه آن ها را برای تحویل به موقع کیک و شیرینی، سنجیده باشید. مطمئنا به عنوان میزبان نمی خواهید کیک سفارش داده شما، در دیرترین زمان ممکن به دستتان برسد.

پایه کیک

شاید به این موضوع فکر نکنید، اما خوب است از شیرینی پزی درخواست کنید تا کیک عقد را روی پایه ای زیبا قرار دهید. درست است که شما خود می توانید بعد از دریافت کیک، آن را روی پایه قرار دهید، اما بهتر خواهد بود تا از همان ابتدا، پایه متناسبی برای کیک عقد در نظر گرفته شود و کیک در بهترین حالت ممکن روی آن قرار گیرد. نقش پایه کیک را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

 

کیک عقد

 

سخن پایانی

همان طور که گفته شد و خود می دانید، کیک عقد در مراسم عقد نقش مهمی را بازی می کند و بهتر است خرید آن را از قلم نیندازید، چرا که یک کیک خوشمزه به شما کمک می کند تا به بهترین شکل ممکن شیرینی جذابی را چاشنی مراسم خود نمایید. برای آن که بهترین انتخاب را صورت دهید، ما به شما پیشنهاد می کنیم این راهنمای خرید کیک عقد را به خاطر سپرده و آن را برای انتخاب کیک، به کار گیرید.