خانه  /  دسته بندی مقالات  /  مد و زیبایی  /  مدل بافت مو | معرفی 7 مدل بافت مو گوناگون و جذاب


مدل بافت مو | معرفی 7 مدل بافت مو گوناگون و جذاب

مدل بافت مو | معرفی 7 مدل بافت مو گوناگون و جذاب


آواتار

سمیرا
6 ماه پیشبهترین مدل بافت مو کدام است؟ شما از میان مدل های تیغ ماهی، تلی، مکزیکی، آفریقایی، ساده و ... چه مدلی از بافت مو را برای موهای خود ترجیح می دهید و عادت به کدام یک دارید؟


 انواع مدل بافت مو کدامند و شما کدام یک را برای خود می پسندید؟ یک مدل موی جدید می تواند بسیار هیجان انگیز باشد، زیرا به شما این امکان می دهد را تا آن چه که دوست دارید را روی موهای خود پیاده سازی کنید. از طرف دیگر، مدل مو امکان مرتب و منظم بودن را برای شما فراهم می سازد، پس هیچ دور از تصور نیست که بسیاری از خانم ها برای آرایش موهای خود، راهی آرایشگاه ها می شوند. اما همان طور که می دانید مدل های مختلفی برای زیباسازی مو اجرا می شوند که یکی از آن ها بافت مو است. از آن جایی که این اجرا روی موها بسیار محبوب است، ما قصد داریم در این مطلب شما را با انواع مدل بافت مو آشنا نماییم. با ما همراه باشید.


انواع مدل بافت مو

همان طور که گفتیم، بافت مو از انواع مدل مو است که بسیاری از خانم ها علاقه خاصی به اجرای آن روی موهای خود دارند. انواع مدل بافت مو گسترده است که البته ساده ترین آن ها را شاید خود شما در طول روز روی موهای خود اعمال سازید. اما اگر می خواهید تنوعی روی موهای خود ایجاد نمایید، می توانید پس از شناخت انواع مدل بافت مو، از آرایشگر خود بخواهید موهای شما را به همان ترتیب، آرایش نموده و ببافد.


1.    بافت موی ساده

یکی از رایج ترین انواع مدل بافت مو، بافت مو ساده است. در این مول، موها به سه قسمت مساوی تقسیم شده و به شکل ضربدری، روی هم بافته می شوند. این مدل، بسیار ساده و شیک است و هر کسی می تواند آن را در خانه و روی موهای خود اجرا نماید.

 

بافت موی ساده

 


2.    بافت موی تیغ ماهی

بافت موی تیغ ماهی، یکی دیگر از انواع رایج مدل بافت مو است که پیچدگی آن نسبت به بافت موی ساده، کمی بیشتر است. اگر می خواهید موهای خود را به شکل تیغ ماهی ببافید، می بایست موهای خود را به دو بخش تقسیم کنید. قسمت راست موها را در دستانتان نگه داشته و بخشی از موهای بخش چپی را به داخل موهای قسمت راست ببرید. بعد باید به شکل عکس عمل کرده و آن قدر این عمل را ادامه دهید تا به انتهای موهای خود برسید. مدل بافت مو تیغ ماهی، یکی از مدل های تقریبا ساده و جذابی است که شما می توانید آن را در خانه روی موهای خود اعمال کنید.

 

بافت موی تیغ ماهی

 


3.    بافت موی حصیری

مدل بافت موی حصیری، از جمله انواع مدل بافت مویی محسوب می شود که اغلب درون آرایشگاه ها و توسط یک آرایشگر ماهر روی موها انجام می گیرد. در این مدل از بافت مو، موها کاملا به شکل حصیر طراحی می شوند، البته لازم به ذکر است که بیشتر افراد تنها بخشی از موهای خود را به شکل حصیری می بافند، چرا که اجرای بافت موی حصیری روی تمامی سر، گزینه جذابی به نظر نمی رسد.

 

مدل بافت مو حصیری

 


4.    بافت موی آفریقایی

بافت موی آفریقایی یکی از انواع مدل بافت مویی محسوب می شود که اجرای آن روی سر سخت و دشوار خواهد بود. برای اجرای این مدل مو، شما نیاز به شخص دیگری دارید تا بتواند موهای شما را ببافد. در این مدل از مو که می تواند کل سر و یا بخشی از موها را پوشش دهد، موها به شکلی محکم بافته می شوند و با نگهداری مناسب، می توانند به مدت طولانی تر از سایر بافت ها، روی سر باقی بماند. اما از آن جایی که این مدل از بافت مو، فشار زیاد و کشش در موها ایجاد می کند، به مراقبت های زیاد و البته نگهداری کوتاه مدت نیاز دارد.

 

مدل بافت موی آفریقایی

 


5.    مدل بافت مو تلی

بافت موی تلی، یکی از جذاب ترین انواع بافت مو است که اتفاقا طرفداران زیادی دارد. در این مدل بافت مو، موها از قسمت جلو و از یک طرف، به اندازه ای که فرد دوست دارد، بافته شده و به سمت دیگر سر کشیده می شوند تا درست همانند تل روی سر قرار گیرند. این مدل از بافت ملاحت چهره را حفظ کرده و موها را به زیباترین شکل ممکن روی سر نگه می دارد.

 

بافت تلی

 


6.    مدل بافت مو جلو سر

در این مدل از بافت مو، تنها جلوی سر بافته می شود. این مدل برای کسانی که چتری های بلندی دارند و دوست دارند قسمت جلوی سر آن ها در عین مرتب بودن، زیبا نیز به نظر برسد، گزینه ای مناسب خواهد بود. البته لازم به ذکر است که در برای بافت موی جلوی سر، از انواع مدل ها مانند مدل بافت آفریقایی و ... استفاده می کنند که این کاملا به سلیقه شخصی افراد بر می گردد.

 

مدل بافت مو جلوی سر

 


7.    مدل بافت موی مکزیکی

این مول از بافت مو برای کسانی که دارای صورتی پر هستند، بسیار مناسب است. در مدل بافت مو مکزیکی، موها را به گونه ای می بافند تا در نهایت موها در دو طرف صورت شما به پایین بریزند.

البته لازم به ذکر است که انواع دیگری از بافت مو نیز مانند بافت مو به شکل گل، بافت مو به شکل قلب، بافت موی هلالی، بافت موی ضربدری و ... وجود دارد که برای اجرای آن ها باید به آرایشگاه های معتبر و نزد آرایشگرهای حرفه ای بروید.

 

بافت مو مکزیکی

 


سخن پایانی

آنچه که در بالا خواندید، انواع مدل بافت مو بود که طرفداران زیادی را به خود اختصاص می دهند. توجه داشته باشید که بعد از اجرای بافت روی موهای سرتان، شما باید بیش از پیش از موهای خود نگهداری کنید، چرا که در این حالت موها درون هم قرار گرفته و به نحوی پیچیده می شوند. لذا اگر موهای خشک و شکننده ای دارید، آبرسانی به موهای خود قبل و بعد از بافت مو را فراموش نکنید. از سوی دیگر پیشنهاد می کنیم حتما برای زیباسازی موهای خود، آرایشگاه های معتبر را انتخاب نمایید تا سلامت موهایتان را قربانی زیباسازی و آرایش آن ها نکنید.