انواع دسته گل و کاربرد آن ها در مناسبت های خاص

انواع دسته گل عروس

  انتخاب دسته گل در بسیاری از مواقع می تواند تاثیرگذار باشد. شاید در ابتدا فکر کنید که یک دسته گل یا سبد گل، تنها چیزی نمادین است؛ اما به واقع در بیشتر مواقع تصویر آن تا ابد در ذهن طرفین باقی می ماند. به همین دلیل لازم است که در انتخاب دسته گل عروس، دسته گل خواستگاری، سبد گل مراسم نامزدی و غیره؛ نهایت دقت و ظرافت را به خرج دهید.

  در اینجا قصد داریم به انواع دسته گل مورد استفاده در مراسم گوناگون بپردازیم.

  انواع دسته گل برای مناسبت های خاص

  1. دسته گل عروس

  دسته گل عروس از مهم ترین دسته گل هایی است که در زندگی خریداری و تهیه می کنیم. معمولا در دسته گل های عروس، از گل رز مینیاتوری در رنگ های مختلف سپید، یاسی، صورتی و قرمز، گل ارکیده، گل صدتومانی، گل آلاله، گل نرگس، گل کوکب، گل لیسیانتوس، گل شیپوری، گل یاسمن، گل آسترومریا و … استفاده می شود.

  اگر چه پیشتر گرایش عروس و دامادها به گل های سرخ فام بود، اما اکنون سلیقه جامعه جوان به سمت دسته گل های سپید با ترکیب رنگ هایی چون صورتی چرک، لیمویی و یا یاسی گرایش پیدا کرده است.

  دسته گل عروس باید دوام خوبی داشته باشد و مطمئن باشید که از ساعات اولیه بعد از ظهر که عکس برداری و فیلمبرداری مخصوص عروس و داماد آغاز می شود، تا پایانی ترین ساعات شب، ظاهر خود را حفظ می کند. حتی قرار است که این دسته گل در پایان مراسم عروسی به سمت میهمانان مجرد پرتاب شده و عروس یا داماد بعدی را در دام قرعه بیندازد!

  دسته گل عروس

  دسته گل عروس

  2. دسته گل یا سبد گل خواستگاری

  آقای داماد برای جلب محبت و توجه خانواده عروس، هرگز نباید یک سبد گل زیبا و شیرینی همراه آن را فراموش کند. این سنتی است که از دیرینه با ما همراه بوده و احتمالا هرگز ترک نخواهد شد.

  اگر تصمیم دارید به خواستگاری دختر مورد علاقه خود بروید، حتما در خرید دسته گل یا سبد گل خواستگاری دقت کافی به خرج دهید. سبد گل خواستگاری اهمیت فوق العاده زیادی دارد و اصلا چیزی نیست که بخواهید از کنار آن به سادگی و با بی تفاوتی عبور کنید.

  در صورتی که می خواهید هزینه کمتری برای خرید گل خواستگاری، صرف کنید؛ بهتر است به سراغ تهیه یک دسته گل بروید. اما اگر بودجه اختصاص داده به این موضوع، محدودیت خاصی ندارد؛ توصیه می کنیم که حتما سبد گل خریداری کنید.

  به هر صورت برای تقدیم کردن دسته یا سبد گل، خود آقای داماد پیش رفته و بهتر است که آن را به عروس خانم یا مادر عروس بدهد. اگر می خواهید به اندازه کافی دلربایی کرده باشید، بد نیست که به حالت تعظیم کمی خم شده و گل را با نهایت ادب و احترام و البته صمیمانه به عروس یا مادر وی تقدیم کنید.

  به یاد داشته باشید این تنها گل نیست که به آن ها تقدیم می کنید، بلکه تمام محبت و عشق خود را به این شکل نشان داده و برای گرفتن جواب مثبت، امیدوار خواهید بود.

  برای انتخاب گل خواستگاری، معمولا ارکیده های صورتی روشن یا سفید، آنتریوم، لیلیوم، رز، کارولین، آلسترومریا و … در ترکیباتی منحصر به فرد، کنار هم جای می گیرند.

  سبد گل های خواستگاری را معمولا ترکیبی از این گل ها می بینیم که در رنگ های طیف روشن یا سرخ تند؛ چیده شده اند. غالبا ترجیح داده می شود که در مراسم خواستگاری از رنگ بندی ملایم تری استفاده کرده و آتش تند عشق خود با انتخاب رنگ قرمز را به جلسات بعدی یا دیدارهای خصوصی اختصاص دهید.

  دسته گل عروس

  دسته گل عروس

  3. شاخه گل های عاشقانه، پیکان های تیزپر بر قلب معشوق

  از مراسم خواستگاری و دسته گل عروسی می گذریم، اما از یاد نبریم که در دوران خواستگاری تا عروسی و پس از آن از روز اول زندگی مشترک تا روزهای پیری، خرید شاخه گل های تکی که پیام آور عشق و وفاداری هستند، را نباید فراموش کرد. برای خرید شاخه گل های تکی، گل های رز مینیاتوری، بهترین گزینه ها هستند. به واقع رز سرخ، سپید و … همیشه به عنوان ملکه بی چون و چرای دنیای گل ها شناخته می شود و هرگز قدیمی و از مد افتاده نخواهد شد.

  به علاوه بانوان اغلب علاقه دارند که گل های عاشقانه ای که هدیه می گیرند را خشک کرده و آن ها را به صورت یادگاری نگه دارند. گل های رز، بهترین گزینه ها برای خشک کردن هستند و می توان از آن ها گنجینه ای از گلبرگ های خشک شده به رنگ خاکستر گل ها، جمع آوری کرد.

  دسته گل برای عروس

  دسته گل برای عروس

  4. سبد گل بله برون

  برای تهیه و انتخاب سبد گل بله برون می توانید از ترکیب گل هایی چون رز هلندی،  گل میخک، گل لیسین توس، گل داوودی و برگ های سبز در میان آن ها استفاده کنید. دسته گل های بله برون، غالبا عریض و با ارتفاع کمتر هستند. رنگ های صورتی، بنفش، سفید و لیمویی در این دسته گل های مناسب به نظر می رسد و احتمالا کمتر از رنگ های تند قرمز استفاده شود. همچنین ترکیبی از گل های رز، میخک، لیسینتوس و برگ های شاخه ای و نوک تیز برای ترکیب دسته گل بله برون، عالی خواهد بود. اگر به داشتن یک سبد گل بله برون پر و به شکلی انبوه علاقه مند هستید، باید از ترکیب گل های رز، آسترومریا، میخک و داوودی به همراه برگ های پهن و نازک بهره مند شوید. این گل ها در کنار یکدیگر قادر به پر کردن کامل فضای سبد هستند و در نهایت چیزی خاص و کامل شکل خواهد گرفت.
  در نهایت ترکیب گل های رز، داوودی، لیسینتوس، میخک، لیلیون اورینتال و گل آلسترومریا را عالی خواهید یافت.

  دسته گل برای تولد نوزاد

  دسته گل برای تولد نوزاد

  5. دسته گل برای تولد نوزاد

  برای تهیه یک دسته گل شیک و جذاب برای تولد نوزاد، پیشنهادهای مناسبی برای شما داریم. ترکیبی از گل های رز، آلسترومریا و داوودی در یک دسته گل، بسیار زیبا خواهد بود. با ترکیب گل های رز و گل های آلسترومریا نیز ترکیب ساختاری و رنگی قابل توجهی مناسب برای تبریک یک واقعه شیرین چون تولد نوزاد دست می یابید. از آن گذشته همیشه یک دسته گل رز قرمز یا سفید برای تبریک و شادباش هر واقعه ای عالی خواهد بود.

  معمولا برای دسته گل تولد نوزاد، از هدیه های همراه چون شیشه شیر فانتزی، پستانک فانتزی، جغجغه، عروسک های کوچک و دوست داشتنی و غیره استفاده می شود.

  دسته گل

  دسته گل

  6. بسته گل و شکلات ولنتاین

  دسته گل های سرخ رنگ ولنتاین از جذاب ترین دسته گل هایی هستند که در طول زندگی مان هدیه داده و البته هدیه می گیریم. این دسته گل ها قرار است پیام آور عشق بوده و پیغام رسان دوستی و محبت و شیرینی باشند. از این روی ترکیب گل و شکلات در بسته گل های ولنتاین، ایده ای عالی خواهد بود که می تواند طرف مقابل شما را هیجان زده سازد.

  برای ترکیب بسته های گل و شکلات؛ چیزی چون شاخه های گل رز، گل داوودی (تعداد گل های داوودی 10 برابر گل های رز  باشد)، شکلات نوتلا، شکلات کیت کت، شکلات 1927 و برگ های سبز پیشنهاد می شود. همین طور در ترکیبی رویایی تر با گل های رز و داوودی، شکلات نستله، کیت کت و یک مینی عروسک مجسمه ای با برگ های سبز سوزنی همراه می شویم.

  بسته گل و شکلات ولنتاین

  بسته گل و شکلات ولنتاین

  7. گل های تبریک رومیزی

  اگر تصمیم دارید ارتقا موقعیت شغلی یکی از همکاران یا مدیران خود را تبریک بگویید، خوب است که از گل های تبریک رومیزی استفاده نمایید. همین طور اگر یکی از دوستان یا آشنایان شما دفتر کار جدیدی راه اندازی کرده یا استارتاپ خود را آغاز نموده است؛ جای دارد که از گل های تبریک رومیزی استفاده نمایید.

  برای ترکیب گل های رومیزی می توانید از ترکیب گل های رز هلندی، داوودی، آنتریوم، گل میخک مینیاتوری، گل آلسترومریا و برگ های سبز پهن و باریک استفاده نمایید. همچنین کنار هم قرار دادن گل های لیلیون اورینتال، گل های رز، گل های آلسترومریا، گل های میخک مینیاتوری، گل های داوودی و گل های مریم می تواند ترکیبی ایده آل به وجود آورد.

  گل های تبریک رومیزی

  گل های تبریک رومیزی

  کلام آخر

  به جز این ها، گل های مراسم نامزدی، جشن تولد، گل ولنتاین، سالگرد ازدواج و … را به شکلی متناسب با فضا، سن و علاقه مندی طرف مقابل، تهیه می کنیم. عمر گل اگر چه کوتاه، اما اثربخشی آن بر قلب و روح افراد، پایدار و خاطره تصویری اش، ابدی خواهد بود.

  نظرات
  guest
  0 نظر
  Inline Feedbacks
  View all comments

  این مطلب چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

  میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آراء: 2

  تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید