تکنیک های آرایش چشم ساده

آرایش چشم دخترانه

  چشم ها اولین چیزی است که افراد در مواجه شدن با یکدیگر می بینند و از قدیم گفته اند که چشم ها دریچه های قلب هستند. درست است که بسیاری از افراد به کمک هایلایت مو و آرایش های زیبای مو، دوست دارند جذاب تر دیده شوند، اما چشم ها بهتر می توانند در این زمینه عمل کنند. به همین دلیل اغلب افراددوست دارند تا با یک آرایش زیبا، چشمانی جذاب تر داشته باشند. اما همان طور که می دانید، سبک های مختلفی از آرایش چشم وجود دارند که ما قصد داریم برای آن دسته از افراد که آرایش های طبیعی را دوست دارند، راه های اعمال آرایش چشم ساده را بیان کنیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

  آرایش چشم ساده

  آرایش چشم ساده هرگز از سبک حالت عادی و طبیعی خارج نمی شود. در این حالت شما آرایشی را برای چشمان خود انتخاب می کنید که تنها به شکل پوششی ساده روی چشم های شما قرار گرفته باشد. اما این به چه معنی است؟
  آرایش چشم ساده در واقع همان آرایش چشمی است که در آن خبری از سایه های رنگی و تیره، مژه های بسیار مشکی شده و یا خط چشم های طولانی و پهن نیست. در آرایش چشم ساده، تمامی اقلام آرایشی به ظریف ترین شکل ممکن روی چشم های شما قرار می گیرند و ردپایی از غلظت آرایشی دیده نخواهد شد.

  استفاده از پرایمر برای آرایش چشم

  پوست شما به هر رنگی که باشد، بهتر است قبل از شروع به آرایش چشم، حتما از پرایمر روی چشمان خود استفاده نمایید تا آرایش بتواند به زیبایی و تمیزی روی چشمان شما جا بگیرد.

  استفاده از پرایمر برای آرایش چشم

  استفاده از پرایمر برای آرایش چشم

  استفاده از سایه برای آرایش چشم ساده

  لازم است بدانید که انتخاب رنگ سایه برای آرایش چشم ساده، بسته به رنگ پوست شما، بسیار متفاوت خواهد بود. اما در کل برای اینکه آرایشی ساده را روی چشمان خود اعمال کنید، لازم است تا به سراغ سایه های قهوه ای نه چندان تیره بروید، تا تنها بتوانید زیبایی های چشم های خود را برجسته سازید. توجه داشته باشید که هرچه از سایه های رنگی تر و یا تیره تر استفاده نمایید، غلظت آرایش چشم خود را بیشتر می کنید.

  شما می توانید از میان رنگ هایی که درون پالت سایه‌ چشم وجود دارد، به سراغ رنگ های قهوه ای رفته و آن را تا گوشه های بیرونی چشم خود بکشید. اما از آن جایی که قصد اجرای آرایش چشم ساده را دارید، لذا بهتر است سایه را به مقدار زیادی بیرون تر از چشم خود نکشید تا طبیعی بودن آرایش شما حفظ شود. از طرق دیگر در این سبک از آرایش چشم، نباید خط و خطوطی از سایه نمایان گردد، لذا پس از اعمال رنگ در پشت چشمتان، حتما از شیوه فید کردن سایه استفاده نمایید.

  استفاده از سایه برای آرایش چشم ساده

  استفاده از سایه برای آرایش چشم ساده

  استفاده از خط چشم

  خط چشم ظاهری زیبا و جذاب به چشم ها می بخشد، اما توجه داشته باشید که در آرایش چشم به سبک ساده، شما نباید خطی واضح و تیره روی چشمان خود اعمال کنید. به همین دلیل لازم است تا بعد از کشیدن خط چشم، به کمک یک قلمو و البته مقداری سایه، آن را فید نمایید تا تنها ردپایی کمرنگ از آن باقی بماند.

  استفاده از خط چشم

  استفاده از خط چشم

  زاویه سازی برای چشمان روشن

  یکی از ساده ترین راه ها برای داشتن چشمانی باز و شفاف بهره گیری از زاویه سازی چشم است. به این صورت که شما می بایست از ترکیبی از رنگ های قهوه ای در پشت چشم خود استفاده نمایید تا بتوانید چشم ها را درشت تر نشان دهید.

  استفاده از ریمل برای تکمیل آرایش چشم ساده

  همه می دانیم که مژه ها تاثیر بسیار شگرفی روی ظاهر چشم ها دارند، اما در آرایش چشم ساده، نباید همانند سایر سبک های آرایشی از ریمل استفاده کنید. تنها کافیست به تمامی مژه های خود ریمل بزنید تا هیچ بخشی از آن بدون ریمل باقی نماند، اما مانور دادن زیاد روی مژه ها برای برجسته سازی و نشاندن ریمل فراوان روی مژه ها در این سبک از آرایش جایی ندارد.

  استفاده از ریمل برای تکمیل آرایش چشم ساده

  استفاده از ریمل برای تکمیل آرایش چشم ساده

  چند نکته برای آرایش چشم ساده

  همان طور که گفته شد، برای اعمال آرایش چشم ساده، از باقی گذاشتن ردپای خط چشم، سایه و سایر اقلام آرایشی روی چشم، خودداری نمایید.
  مدل ابرو و طراحی آن نیز می تواند روی چشمان شما تاثیر گذارد. به همین دلیل لازم است علاوه بر آرایش چشم، به طراحی ابرو خود نیز توجه کنید. ابروهای بسیار تیره و پر رنگ، می تواند روی آرایش چشم شما تاثیر گذاشته و آن را غلیظ و تند جلوه دهد.
  برای انتخاب سایه، حتما از رنگ های طبیعی استفاده نمایید تا بتوانید جلوه چشمان خود را بیشتر سازید و آن ها را به گونه ای روی چشمان خود پیاده کنید که به وضوح دیده نشوند.

  اگر می خواهید آرایش چشم شما ساده باشد، حتما به سراغ رنگ های مات مانند صورتی روشن، قهوه ای روشن، خاکستری روشن و از این دست رنگ ها برای سایه چشم بروید.

  حتما بخوانید: 5 مدل سایه چشم عروس که بیشترین طرفدار را دارد

  نتیجه گیری

  بسیاری از افراد هستند که آرایش های ملایم و ساده را به آرایش های غلیظ ترجیح می دهند. آرایش های ساده، جذاب و شیک هستند و ملاحت چهره را حفظ می نمایند. اگر شما هم از این دسته از افراد هستید، می توانید با بهره گیری از نکات فوق، چشمان خود را با آرایش چش ساده همراه ساخته و زیبایی های طبیعی آن را به معرض نمایش قرار دهید.

  نظرات
  guest
  0 نظر
  Inline Feedbacks
  View all comments

  این مطلب چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

  میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آراء: 1

  تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید