ایده های چیدمان میز پذیرایی برای مهمانی

دکور میز پذیرایی

  میز پذیرایی و شام یکی از مهم ترین مواردی است که شما حین برگزاری مراسم باید به آن توجه کنید. برای چیدمان میز پذیرایی تان چند ایده جالب داریم تا چه در موقع مهمانی و چه در زمان عادی، میزتان جذاب باشد.

  چیدمان میز پذیرایی

  چینی و شیشه:

  نیاز نیست هزینه زیادی برای بشقاب ها یا لیوان های روی میز کنید. با چینش درست، انگار میزتان میلیون ها می ارزد. نیاز نیست که همه چیز با هم مطابقت داشته باشد. از تم نامطابق هم می توانید استفاده کنید. مثلا:
  – از ظروف چینی استفاده کنید؛ بشقاب های پلوخوری، بشقاب سالاد و کاسه.
  – بشقاب ها را بپوشانید. از نوعی استند که بشقاب ها را به رومیزی متصل می کند استفاده کنید. آن ها دور بشقاب را می گیرند. می توانید در انتخاب آنها خلاقیت بخرج دهید.
  – لیوان ها را دسته کنید. چند لیوان روی میز داشته باشید، آنها شکل نویی به میز می دهند. چند لیوان شراب و آب کنارهم بگذارید.
  – در چینش نقره ها خلاقیت داشته باشید. ظروف نقره را با ربان بهم ببندید.
  – رنگ ها را در چند جا تکرار کنید تا همخوانی در چینش کلی ایجاد شود.

  دکور میز پذیرایی

  دکور میز پذیرایی

  رومیزی:

  چیدمان میز پذیرایی با رومیزی جذاب می شود و ظاهر میزتان را متفاوت می کند. خوشبختانه، رومیزی ها طرح های زیبا و جذاب زیادی دارند که می توان انتخاب کرد.
  – پارچه ارزش اضافه کردن به میز را دارد، مخصوصا اگر به تم تان نزدیک باشد.
  – ربان دور میز؛ این تقریبا وسیله جدیدست خصوصا اگر میزتان چوب قشنگ یا شیشه خوبی دارد. البته می توانید از سفره هم استفاده کنید. آنها را دور میزتان ببندید می توانید از شمع هم استفاده کنید.
  – دستمال سفره؛ از دستمال سفره غافل نشوید، آنها ظاهر زیبایی به میزتان می بخشند. آنها را به عنوان بخش مهمی از چیدمان میز پذیرایی در نظر بگیرید.
  – زیربشقابی؛ زیربشقابی شکل میزتان را به روز می کند. از ونیل محکم یا کتان برای آن استفاده کنید زیرا هردو این ها با یک دستمال تمیز می شوند. نیاز نیست که حتما مستطیلی باشند؛ طرح مربعی به آن ظاهری امروزی می دهد.

  جتما بخوانید: نکات مهم چیدمان میز قهوه برای مهمانی

  چیدمان میز پذیرایی با وسیله های مرکز میز:

  برای زیبایی میز، از وسیله هایی استفاده نمایید که در وسط میز قرار می گیرند. آن ها باعث یکپارچگی و ارزشمندی تم کلی اند. خلاق باشید و حواستان باشد که آنها کوچک و باریک باشند. وسیله های بلند باعث می شوند راحت همدیگر را نبینید. اندازه وسیله ها حداقل 14 اینچ باشند. می توانید به آنها:

  -گل
  -شاخه کوچک
  -جا شمعی
  -کریستال
  اضافه کنید.

  لوازم تزئینی:

  لوازم تزئینی ظاهر میز را مختص به شما می کنند. از وسایلی استفاده کنید که تم کلی یا مختص به خودتان دارد، چند ایده مثل:
  -تزئینی های شکل پرنده یا گلدان های کوچک و رنگی
  -حلقه دستمال
  -جا اسمی(قاب اسم)
  -جای گل یا گیاه

  چیدمان میز پذیرایی

  چیدمان میز پذیرایی

  شمع:

  شمع گزینه عالی برای چیدن میزی گیرا و چشم نواز است. به همین دلیل است که آنها یک دسته بندی مختص به خود دارند. از چند شمع استفاده کنید. آنها فضا را گرم و درخشان می کنند. از شمع های غیر عطری در هنگام غذا استفاده کنید. شمع های عطری با عطر غذا مخلوط می شوند.
  چینش میز مختص میز غذاخوری نیست. می توانید آنها را روی کانتر یا میز صبحانه هم بگذارید.

  نظرات
  guest
  0 نظر
  Inline Feedbacks
  View all comments

  این مطلب چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

  میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آراء: 1

  تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید