انتخاب لباس ساقدوش عروس با چه نکاتی همراه است؟

انتخاب لباس ساقدوش عروس

  رسم زیبایی است که با انتخاب لباس ساقدوش عروس، زیبایی به مراتب بیشتری در مراسم عروسی ایجاد کرد. لباس ساقدوش عروس، از میان انواع لباس های مجلسی انتخاب شده و باید نوعی هماهنگی و در عین حال تضاد با لباس عروس داشته باشد.

  در ادامه با ما همراه باشید.

  انتخاب لباس ساقدوش عروس

  انتخاب کردن لباس برای ساقدوش های عروس را باید یکی از جذاب ترین و جالب ترین بخش های  مراسم عروسی بدانیم. انتخاب لباس‌های با شکل یکسان و یکدست و با یک ترتیب منظم که قرار است با تمام جزییات لباس عروس و به طور کلی دکور عروسی هماهنگ باشند. توجه داشته باشید که در نهایت این لباس ها با توجه به سلیقه و رنگ مورد نظر عروس و داماد انتخاب خواهند شد و این عروس و داماد هستند که نظر نهایی را می دهند. برای انتخاب لباس ساقدوش عروس و داماد می توانید از انواع لباس‌ های بلند، لباس ‌هایی کوتاه، کفش‌ های یک رنگ، دسته گل کوچک و… استفاده کنید.

  انتخاب لباس ساقدوش عروس

  در انتخاب لباس ساقدوش عروس باید رنگ لباس ها یکسان باشد

  لازم است که رنگ لباس ساقدوش های عروس یکسان انتخاب شود. تمامی ساقدوش ها اعم از این که زن یا مرد باشند، باید لباس هایی هم رنگ انتخاب شده و در نهایت نموداری یکدست را از خود نشان دهند. در واقع به همین دلیل نیز ساقدوش ها را انتخاب می کنیم تا به شکل یک رسته و دسته در کنار عروس و داماد قرار گرفته و جلوه زیبایی به وجود بیاید.

   

  به علاوه بهتر است که رنگ لباس ساقدوش های عروس، با رنگ دسته گل عروس ست باشد. در غیر این صورت می توان رنگ لباس های آن ها را با رنگ لاک عروس یا زیورآلات او در هماهنگی درآورد. به هر ترتیب باید گونه ای از هماهنگی غیرمستقیم میان رنگ لباس های ساقدوش های عروس و او وجود داشته باشد و در عین حال هرگز رنگ لباس ساقدوش ها، سفید انتخاب نشود. چیزی که بدیهی است، می خواهیم ساقدوش ها رنگ و جلوه بیشتری به مراسم عروسی بدهند و به ویژه در ثبت عکس و فیلمبرداری مرام عروسی، جذاب جلوه کنند؛ به همین دلیل انتخاب رنگ درست برای لباس آن ها اهمیت زیادی خواهد داشت.

  انتخاب لباس ساقدوش عروس

   

  انتخاب لباس ساقدوش عروس و هماهنگی مدل مو

  اما در بحث مدل موی ساقدوش های عروس، انتخاب های گسترده تری داریم و نیازی نیست که حتما موی تمام ساقدوش ها به شکل یکسان طراحی و آماده شود. در ضمن این کار بسیاری سختی خواهد بود که چند ساقدوش عروس با چهره های متفاوت و احتمالا موهای مختلف را با یک مدل مو آماده کنیم. اما در صورتی که چنین امکانی وجود داشته باشد، بسیار جالب و جذاب خواهد بود. در نهایت برای آن که ساقدوش ها متحد الشکل به نظر برسند، می توان از یک  تزیین یکسان روی موها برای تمام آن ها بهره برد. به طور  مثال با اضافه کردن یک تاج گل روی سر هر یک از ساقدوش ها با مدل موهای مختلف، به آن ها ظاهری یکسان و حداقل هماهنگ بخشید.

  اما اگر برای ساقدوش ها از تاج استفاده می کنید، دقت داشته باشید که تاج آن ها باید حتما از تاج عروس کوچکتر باشد و به هیچ وجه جلوه تاج عروس را نگیرد. در این صورت می توان برای ساقدوش ها، تاج کوچکتری در نظر گرفت و به این شکل زمینه زیبایی تزیین موی آن ها و در عین حال جلوه تاج عروس را به وجود آورد.

  انتخاب لباس ساقدوش عروس

  کودک های ساقدوش

  اگر ساقدوش‌ های خود را از میان کودک ها انتخاب می کنید، بهتر است مدل و رنگ لباس ‌ها و مدل موهایشان نیز هماهنگ باشد. برای کودکان ساقدوش، باید به سراغ لباس ‌های پف دار بروید که جلوه بیشتری داشته باشند و دست هر یک از آن ها نیز یک دسته گل زیبا مطابق و هماهنگ با دسته گل عروس بدهید.
  ساقدوش‌ های کودک جلوه فوق العاده ای داشته و بهتر است که در مراسم عروسی، پیشتر از عروس و داماد راه بروند.

   

  ساقدوش داماد

  دقت داشته باشید که تمام این گزینه ها برای ساقدوش داماد نیز در نظر گرفته می شود. ساقدوش‌های داماد هم باید لباس شیک و متناسب در آن شب بپوشند. آن ها باید کت و شلوارهای یک رنگ و تیره بپوشند. این ساقدوش‌ ها هم باید مدل موهایی را انتخاب کنند که به صورتشان بیاید.

  سخن پایانی

  شما چه ایده هایی در این خصوص دارید؟ ایده های خود را در بخش نظریات سورپلاس با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

  نظرات
  guest
  0 نظر
  Inline Feedbacks
  View all comments

  این مطلب چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

  میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آراء: 0

  تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید