۴ عامل موثر در قیمت حلقه ازدواج | قیمت حلقه ازدواج

قیمت حلقه ازدواج

  قیمت حلقه ازدواج بر اساس معیارهای مختلفی تعیین می شود و زمانی که برای خرید حلقه ازدواج به بازار طلافروشان یا بوتیک های طلا و جواهرفروشی مراجعه می کنید، باید به این موارد توجه داشته باشید. با در نظر گرفتن فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت انواع حلقه و انگشتر، می توانید خریدی هوشمندانه داشته و با پرداخت هزینه کمتر، حلقه ای نزدیک تر به سلیقه خود انتخاب کنید.
  از همین رو در این مطلب قصد داریم با نگاهی نزدیک به المان هایی که روی قیمت یک حلقه ازدواج یا نامزدی و غیره تاثیر می گذارند، پرداخته و ببینیم چطور می توان با پرداخت مبلغی کمتر، حلقه ای زیبا و تاثیرگذار خریداری کرد.

  عوامل تاثیرگذار بر قیمت حلقه ازدواج

  1.    وزن حلقه

  این موضوع وزن حلقه را چندان ساده قلمداد نکنید. قرار نیست به موضوع بدیهی گران قیمت تر بودن حلقه های به ظاهر درشت تر و ارزان تر بودن حلقه های به ظاهر ظریف تر، اشاره کنیم. در حالی که به ویترین مغازه طلافروشی نگاه می کنید، با حلقه های پهن و درشت و برخی انواع ظریف و باریک روبرو هستید. با یک پیش داوری حلقه های پهن را گران تر و حلقه های ظریف و باریک را ارزان تر خواهید دانست. اما واقعیت قابل توجهی در پشت ظاهر این حلقه ها وجود دارد. برخی از حلقه هایی که به ظاهر پهن و درشت به نظر می رسند،  توخالی بوده و اتفاقا در شمار حلقه های نه چندان گران قیمت قرار می گیرند. از طرفی دیگر ممکن است بعضی از حلقه های ظریف و باریک نیز کاملا تو پر بوده و گران تر از آن چیزی باشند که به نظر می رسند.

  بنابر این گول ظاهر حلقه ها را نخورده و حتما به این نکته که ممکن است برخی از آن ها علی رغم پهن بودن، ارزان تر از ظاهر غلط انداز خود باشند، دقت داشته باشید.

  قیمت حلقه ازدواج

  قیمت حلقه ازدواج

  2.    طراحی حلقه

  طراحی حلقه نیز یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت گذاری انواع حلقه و انگشتر است. حلقه های ازدواجی که طراحی های پیچیده تر داشته و از خطوط انحنادار بیشتری در آن ها استفاده شده است، به شکلی کاملا قابل انتظار قیمت گران تری دارند. این همان به اصطلاح “کارمزد” هر طلا و جواهری است که روی نرخ پایه گرمی آن اضافه شده و باعث بالا رفتن قیمت حلقه می گردد. حلقه های ساده و رینگ های معمولی، همیشه قیمتی ارزان تر نسبت به حلقه ها و انگشترهایی که دارای طراحی خاص و پیچیده هستند، دارند.
  اگر مایل به پرداخت مبلغی کمتر برای خرید حلقه ازدواج خود هستید، بهتر است به سراغ حلقه ها با طرح های ساده تری رفته و کمتر به پیچیدگی بپردازید.

  طراحی حلقه

  طراحی حلقه

  3.    تعداد نگین

  اما یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید، تعداد نگین های به کار رفته در ساخت انواع حلقه ها است. برخی از حلقه های ازدواج یا نامزدی، دارای چند نگین محدود بوده و برخی دیگر پر از نگین هستند. از پیش می دانیم که تعداد نگین در قیمت گذاری حلقه و انگشتر، به صورت مستقیم اثر می گذارد. به این صورت اگر حلقه ای که انتخاب می کنید دور تا دور نگین داشته باشد، نباید انتظار قیمتی ارزان از آن را داشته باشید. بنابر این اگر حلقه ای ارزان تر می خواهید، کمی از نگین دار بودن آن صرف نظر کرده و به سراغ نمونه های کم نگین تری بروید.

  به علاوه با طراحی های جدید حلقه ها، شما امکان انتخاب و خرید حلقه ای طرح نگین را دارید. این حلقه ها در عین حال که نگین دار به نظر می رسند، اما در واقع نگین نداشته و طراحی سطح آن ها جلوه ای شبیه به نگین را به چشم می آورد. خرید این نوع از حلقه های طرح نگین، دارای این مزیت نیز است که دیگر با ریسک و نگرانی افتادن نگین های حلقه خود روبرو نخواهید بود. البته جنس و نوع نگین نیز در قیمت گذاری حلقه ها بسیار موثر است که در عنوان بعدی به آن می پردازیم.

  تعداد نگین

  تعداد نگین

  4.    نوع نگین

  نوع نگین را هم باید از آن دسته عواملی بدانید که به راحتی قیمت حلقه های ازدواج را به اندازه چند میلیون تومان جابه جا می کنند. اگر حلقه ای با نگین های برلیان و مانند آن انتخاب کنید، به حتم باید انتظار قیمتی گران تر داشته باشید. اما اگر انتخاب شما از میان حلقه هایی با نگین های اتمی باشد، حتما با قیمتی ارزان تر روبرو خواهید بود. این به خود شما بستگی دارد که آیا نوع نگین برایتان اهمیت داشته باشد یا با انتخاب حلقه های نگین اتمی، مبلغ کمتری برای خرید یک حلقه پرنگین پرداخت نمایید.

  نوع نگین حلقه ازدواج

  نوع نگین حلقه ازدواج

  نتیجه گیری

  حلقه ازدواج، چیزی مقدس و منحصر به فرد است که تا پایان عمر برایمان عزیز و گرامی مانده و هرگز قادر به چشم پوشی از آن نیستیم. در خرید حلقه ازدواج، این قیمت حلقه ازدواج نیست که تاثیرگذار خواهد بود، بلکه میزان عشق و احساسات، تعهد و وفاداری است که در لابه لای پیچ و خم این حلقه، برای سالیان سال به دوش می کشیم.

  نظرات
  guest
  0 نظر
  Inline Feedbacks
  View all comments

  این مطلب چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

  میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آراء: 8

  تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید