خانه  /  دسته بندی مقالات  /  جشن  /  10 توصیه برای تزیین تولد که بهتر است به کار ببندید


10 توصیه برای تزیین تولد که بهتر است به کار ببندید

10 توصیه برای تزیین تولد که بهتر است به کار ببندید


آواتار

محمد رضا ولی زاده
5 ماه پیشبهترین ایده های تزیین تولد کدامند و چطور می توان از این ایده ها برای شاد ساختن و تزریق انرژی در سالن برگزاری جشن فارغ از این که یک اتاق کوچک یا یک فضای بزرگ باشد، استفاده کرد؟


اگر برای تزیین تولد کودک، نوجوان، همسر، دوست و ... مشتاق به کار بردن بهترین ایده ها هستید، در این مطلب قصد داریم که توصیه هایی کاربردی در این موضوع ارائه کنیم. به هیچ وجه قرار نیست که فضای برگزاری جشن تولد را جایی بزرگ و لوکس در نظر گرفته و این توصیه ها را برای قشر خاصی ارائه دهیم؛ بلکه توصیه های که در ادامه آورده شده اند، برای یک اتاق پذیرایی کوچک نیز کاربردی بوده و قابل اجرا در هر فضایی هستند.

بهترین توصیه هایی تزیین تولد


1. استفاده از تم تولد

استفاده از تم تولد مدتی است که در برگزاری جشن های تولد جای گرفته و نمی توان آن را نادیده گرفت. بسته به جنسیت، سن و سلایق افراد، تم های تولد گوناگونی پیشنهاد می شود. با استفاده از تم های تولد، به مراسم خود رنگ و شکلی خاص بخشیده و به واقع آن را دارای هویت می نمایید. به طور مثال با به کار بردن تم تولد باب اسفنجی برای برگزاری مراسم تولد کودک خود، این مراسم را در ذهن او و میهمانان برای همیشه با شخصیت کارتونی باب اسفنجی همراه ساخته اید.

 

تزیین تولد

 


2. استفاده از چراغ های ریسه ای

چراغ های ریسه ای قیمت چندانی ندارند، اما با اضافه کردن آن ها به مراسم جشن تولد کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان، جذابیت و هیجان بیشتری تولید خواهید کرد. این چراغ ها در رنگ های مختلف ترکیبی و تک رنگ به فروش می رسند و می توانید از آن ها در میان تم تولد، دور میز کیک و میز شام، استفاده نمایید. همچنین اضافه کردن چراغ های ریسه ای در پیچ و تاب پرده ها نیز دیدنی خواهد بود.


3. استفاده از گیفت های تولد

گیفت های تولد نیز مدتی پس از تم های تولد، به جمع وسایل تزیین تولد اضافه شدند. با استفاده از این گیفت ها می توانید در پایان مراسم جشن تولد به مدعوین، یک یادگاری داده و به این شکل نمادی از مراسم برگزار شده خود، در ویترین خاطرات آن ها بر جای بگذارید. این گیفت های تولد را می توانید به صورت آماده خریداری کرده یا به فروشگاه های تزیینات تولد سفارش دهید. حتی اگر شما به اندازه کافی حوصله داشته باشید، می توانید خود برای درست کردن گیفت تولد اقدام کرده و از مراحل ساخت آن ها نیز لذت ببرید.

 

تزیین تولد

 


4. بادکنک آرایی

بادکنک آرایی برای تمام سنین جذاب است. کودکان عاشق بادکنک ها هستند و نوجوانان و بزرگسالان نیز از انبوه بادکنک ها در مراسم تولد خود، خوشحال خواهند شد. ترکیب رنگ بادکنک ها با تم به کار رفته در تولد، می تواند منظره فوق العاده ای به وجود بیاورد. برخی رنگ های متضاد را ترجیح داده و برخی دیگر از بادکنک های همرنگ با تم تولد استفاده می کنند.

 

تزیین تولد

 


5. شمع آرایی

شمع آرایی برای برگزاری تولدی کودکانه به هیچ وجه مناسب نیست و اتفاقا می تواند حادثه آفرین باشد. اما اگر تصمیم به برگزاری یک جشن تولد رویایی و عاشقانه برای همسر یا عشق خود دارید، حتما از شمع آرایی به بهترین شکل ممکن بهره بگیرید. شمع آرایی جلوه ای بی نظیر به مراسم جشن تولد می بخشد و می توان با هزینه ای کم، نمایی رویایی و عالی به وجود آورد.


6. سرو فینگر فود

قرار نیست میز شام تولد مانند تمام میزهای شام باشد. از فینگر فودها برای میز شام تولد استفاده کرده و ببینید که میهمانان چطور با اشتیاق به دیس های فینگر فود حمله ور می شوند! باز هم شما می توانید فینگر فودها را سفارش داده و یا با سلیقه و حوصله خود، به تهیه آن ها بپردازید. استفاده از رنگ های خوراکی و طرح های جذاب در تهیه فینگر فودها، غوغا آفرین خواهد شد.

 

تزیین تولد

 


7. شمع های فشفشه ای

حتما به صورت نوستالژیک از شمع برای کیک تولد استفاده می کنید، اما اضافه کردن شمع های فشفشه ای ایده ای عالی خواهد بود. برق شادی شمع های فشفشه ای برای کودکان بسیار هیجان انگیز بوده و بزرگسالان نیز از تماشای آن ها لذت می برند.

 

تزیین تولد

 


8. استندهای تولد

همراه با تم تولد انتخابی خود، می توانید از استندهای تولد نیز استفاده کنید. این استندها با همان موضوع تم تولد طراحی شده و باعث شیک تر شدن مراسم تولد خواهند شد. شما می توانید استندهای تولد را کنار مبل یا صندلی صاحب تولد قرار دهید و جلوه ای بیشتر ایجاد نمایید. به ویژه این استندها برای کودکانی که عاشق شخصیت های کارتونی هستند، بسیار هیجان انگیز خواهد بود.


9. ارسال کارت دعوت

با باز شدن مسیر ارتباطی پیام رسان های مجازی، مدتی است که ارسال کارت دعوت برای تولدها منسوخ شده است، اما با احیای این رسم و ارسال کارت دعوت برای مهمان ها، هیجان و جذابیت بیشتری به وجود خواهید آورد.

 

تزیین تولد

 


10. نورپردازی

وقت آن رسیده که برای یک شب شکل نورپردازی همیشگی را کنار گذاشته، برخی از چراغ ها را خاموش کرده و برخی دیگر را پرنورتر سازید. اگر بتوانید از یک چراغ گردان استفاده کنید، نورپردازی محیط برگزاری تولد را به سان یک میهمانی بزرگ، تزیین کرده اید.


نتیجه گیری

هر یک از ایده های فوق، می توانند به صورت مستقل و به نوعی دیگر در کنار یکدیگر، تزیین تولد را به فرم امروزی متحول ساخته و از فضایی ساده و معمولی، یک محیط جشن عالی به وجود بیاورند. شما چه ایده های دیگری برای جلوه بخشیدن به مراسم جشن تولد دارید؟ آن ها را با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.